Ayrancılar Ortaokulu’nda geri dönüşüm sergisi

Ayrancılar Ortaokulu’nda geri dönüşüm sergisi

Ayrancılar Ortaokulu yaptığı güzel etkinliklerle adından söz ettirmeye devam ediyor. Geri dönüşüm sergisi açarak Ayrancılar Ortaokulu, öğrencilerin bilinçlendirilmesini sağladı

AYRANCILAR Ortaokulu projelerine hızla devam ediyor. Ayrancılar Ortaokulu öğrencileri, İşlevsel zekânın gelişimi ve tüketici bilinci oluşturma amacıyla geçtiğimiz eğitim öğretim yılında başlatılan  “Atma, Değerlendir” projesi ile okulda, evlerinde, çevrelerinde bulunan atık malzemeleri değerlendirmeyi bir yandan da yeni eşyalar üretmeyi öğreniyor.

BİRÇOK EŞYA YAPTILAR

İlk olarak, evde kullanılmayan, atılacak eşyalardan minik evler, süs eşyaları, saksılar yapan öğrenciler daha sonra bu eşyalardan yeni eşyalar ürettiler.  Öğrenci velileri de çocuklarının bilinçli tüketici olma adına yaptıkları çalışmaları destekliyorlar. Öğrencilerin Sosyal Bilgiler ve Teknoloji Tasarım derslerinde yaptıkları ürünler sergilenerek görücüye çıktı.

AKÇAP, TEŞEKKÜR ETTİ

Sosyal Bilgiler ve Teknoloji Tasarım derslerinin ortaklığıyla açılan sergi öğrenci, öğretmen ve velilerin ilgisini çekti. Sergi okul çevresinde bulunan vatandaşlar tarafından da ziyaret edildi.  Öğrencilerde tüketici bilinci oluşturma ve işlevsel zekâyı geliştirme amacıyla açılan sergi 1 hafta boyunca açık kaldı. Okul Müdürü Hasan Akçap, Geri Dönüşüm sergisinde katkısı olan öğretmenler ve öğrencileri kutlayarak bu tür çalışmaların okulda her zaman devam edeceğini belirtti.

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.