20 yıllık çile sona erdi

20 yıllık çile sona erdi

Cami avlusu olmadığı için cenaze namazları mezarlıkta kılınan Kuşçuburun’da yapımı 20 yıldır tamamlanamayan ve yılan hikayesine dönen yeni camii inşaatına başlandı

Gazetemizin Camii var, avlusu yok!, Temeli var, camii yok! başlıklı haberiyle gündeme getirdiği Kuşçuburun Mahallesi’nde yaşanan cami sorunu nihayete kavuşuyor. Camii avlusunun olmamasından dolayı cenaze namazlarının mezarlıkta kılınması üzerine yaklaşık 20 yıl önce Balaban Akdeniz isimli bir hayırsever tarafından dönemin belediye başkanı İbrahim Cinkılıç’a cami yapılması için 12 dönümlük arazi bağışlanmıştı. Ancak Kuşçuburun’un belediye statüsünden mahalleye dönüşmesiyle yeni cami inşaatı yarım kalmıştı.

12 DÖNÜME YAPILACAK

Mahalle halkını bezdiren söz konusu durumla ilgili Kuşçuburun Mahalle Muhtarı Hayati Ateş, “Ülkemiz genelinde neredeyse 300 metrede bir cami bulunurken biz 20 yıldır cami yapılmasını bekliyoruz. Kuşçuburun Belediye olduğu zamanlar cami yapımı için 12 dönüm arsa bağışlandı. Dönemin belediye başkanı İbrahim Cinkılınç tarafından cami temeli atıldı. Ama daha sonra inşaat yarım bırakıldı” ifadelerinde bulunmuştu. Geçtiğimiz ay gündeme getirdiğimiz olayın ardından Kuşçuburun Mahallesi’ne sevindirici haber geldi. Yapımı yarım kalan camii inşaatında tam yıl sonra çekiç sesleri duyulmaya başlandı.

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.