Almanya’da öğrendi Torbalı’da yapıyor

Almanya’da öğrendi Torbalı’da yapıyor

Torbalı Mahallesi meydanında lezzetine doyum olmayan Yusuf Usta’m büfenin tavuk ciğeri ilçede nam saldı. Yusuf Karaman’ın özel tarifi ile yapılan ekmek arası tavuk ciğer, “Ben ciğer yemem” diyenlerin bile beğenisini kazandı. Menüdeki bütün seçeneklerde bol malzeme kullanılması işletmeye olan ilgide büyük pay sahibi

TORBALI’ya tür açısından bilinen ama tat açısından eşsiz bir lezzet kazandıran 30 yaşındaki Yusuf Karaman, 5 aydır Yusuf Usta’M büfe ile ilçede hizmet veriyor. Paket servis hizmeti de veren işletmenin menüsündeki lezzetli seçenekler, kısa sürede ilçe sakinlerinin günlük tercih ettiği bir vazgeçilmez haline geldi. Menüdeki diğer ürünlerin de lezzetli olmasının yanı sıra Yusuf Karaman’ın özel tarifi ile yapılan ekmek arası tavuk ciğer, “Ben bugüne kadar ciğer yemedim, bundan sonra da yemem” diyenlerin bile vazgeçilmez yiyeceği oldu. Yusuf Usta’M menüsündeki seçeneklerin en çok beğenilen yönü ise malzemeden ödün verilmemesi.

10 YILLIK ZENGİN TECRÜBE

Yurtdışında ve büyük otellerin mutfaklarında 10 yıl boyunca kazandığı deneyim ile Torbalı’daki herkesin damak zevkine hitap eden Yusuf Karaman’ın özgeçmişinde Almanya’daki bir restoranda uzun bir süre çalıştığı görülüyor. Büfesindeki çiğ köftenin Berat Usta olduğunu belirten Karaman, “Yapmış olduğum tavuk ciğeri bağımlılık yapıyor. Müşterilerimizin bu ilgisinden memnunuz” şeklinde konuştu.

EV BÖREĞİ, SARMA, MANTI SİPARİŞİ ALINIYOR

İşletmesinde paket servis hizmeti verildiğini belirten Yusuf Karaman, “Menümüzde çiğ köfte, tavuk dürüm, ciğer dürüm, Ayvalık tostu, sosisli, tavuk döner, tavuk ciğeri, kasap sucuğu, kasap köfte, maxi karışık, süt kuzu kokoreç ve midye yer almaktadır. Tüm bunların yanı sıra ev böreği, mantı ve sarma siparişi verildiğinde taleplere karşılık vermekteyiz. İşletmemizdeki köfte ve sucuklar kasap usulü olmakta ve kendine has lezzeti içeriğinde barındırmaktadır” dedi.

KAMPANYA ÜSTÜNE KAMPANYA

Kısa sürede büyük bir kitleye hitap etmeye başlayan Yusuf Usta’M işletmesinde özel kampanyalar da yer alıyor. Herkesin bu özel lezzetleri tadabilmesi için kampanyalar gerçekleştirdiklerini belirten Yusuf Karaman, “İşletmemizde özel kampanyalar yer almaktadır. 4 yarım alana 1 litre kola, 4 dürüm çiğ köfte alana ise 1 litre ayran hediyemizdir. Menümüzdeki bütün yiyecek seçeneklerinde malzemeden asla kaçınmıyoruz. Bol malzeme ile herkesin bu lezzeti doyasıya tadabilmesini istiyoruz” şeklinde cümlelerini noktaladı. BURAK AKTAŞ

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.