Mahkeme son noktayı koydu! VURUR, 7 BİN TL ÖDEYECEK

Mahkeme son noktayı koydu!  VURUR, 7 BİN TL ÖDEYECEK

Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez’in MHP’li Belediye Meclis Üyesi Mehmet Vurur’a açtığı hakaret davasında mahkeme kararını verdi. Vurur 7 bin lira tazminat ödeyecek

Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez’in MHP’li Belediye Meclis Üyesi Mehmet Vurur’a açmış olduğu dava sonuçlandı. Mehmet Vurur’un kendisine yönelttiği eleştiriler hakkında Başkan Görmez hakaret davası açmış ve konu hakkında önce savcılık tarafından takipsizlik kararı verilmiş ardından temyiz edilerek davanın görülmesine karar verilmişti. Mahkeme sonucuna göre hakim Mehmet Vurur’un 7 bin 80 lira tazminat ödemesine hükmetti.

VURUR “VİCDANIM RAHAT”

Mahkeme sürecini ve sonraki süreçle ilgili açıklamalarda bulunan Mehmet Vurur sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, “30.01.2018 tarihinde Salı günü saat 10:45 de Torbalı 2. Asliye Ceza mahkeme duruşma salonunda mahkemeye çıktık. Savunmamı yaptım ve sayın belediye başkanımızın avukatı yazmış olduğum yazıları kamu görevlisine görev başında hakaret ve gururunu rencide edecek cümleler olarak değerlendirerek şikayetçi olduklarını belirtti. Sayın hakimde beni 7.080.00 TL adli para cezası ile cezalandırdı. Ben Torbalı Belediye muhalefet meclis üyesi isem bu Torbalı’nın çıkar ve menfaatlerini bu halkın hakkını ve usulsüz harcamalarını yazamadıktan sonra benim o koltukta yerim olmaz. Ben 7.080.00 TL’yi veririm ama seçilmiş olduğum partinin parti üyelerine ne hesabı verebilirim ne de vebalini taşıyabilirim” dedi.

ELEŞTİRİLERİNİ SÜRDÜRDÜ

MHP’li Belediye Meclis Üyesi açıklamalarında belediye yönetimine göndermelerde bulunmaya devam etti. Şubat ayı meclis toplantısının sessiz sakin yapılmaya çalışıldığını kaydeden Vurur, “Meclis toplantısından basın mensuplarının haberi yoktu. Mecliste bir tane bile gazeteci yoktu. Bu toplantıdan gazetecinin haberi olmazsa vatandaşın haberi olmazsa olmaz. Biz çalalım biz oynayalım havasındalar. Ne ala memleket. Sen yap, yık, al, sat, eskit sonrada çık deki yaptıysak beraber yaptık. Yok efendim beraber yapmadık. Siz işinize geldiği gibi yaptınız, yıktınız, aldınız, sattınız ve eskittiniz. Biz buna müdahil olmadık” diyerek belediye yönetimine zehir zemberek açıklamalarda bulundu.

MADDELER SIRALADI

Mehmet Vurur mahkeme kararıyla başladığı açıklamalarını çeşitli iddiaları öne sürerek belediyeye tepkileriyle sürdürdü. Vurur sözlerini şöyle sürdürdü. “Geçen dönem temizlik şirketine verdiğiniz fuzuli paralara yeni araç alalım dedik, olmaz zarar yazıyor denildi. Geçtiğimiz toplantıda 11milyon araç alımı için kredi kullanma kararı alındı ve bu kredi karşılığında Torbalı’nın malı ipotek verilecek. Vatandaş ucuz düğün salonu tutsun diye düşük fiyata meclisten karar geçirildi, daha sonra düğün salonu TORBEL’e devredildi ve 118 TL’lik düğün salonu fiyat tarifesi 700 TL olarak halka yansıtıldı. Zahire pazarı yıkıldı vatandaşlar araçlarını park edecek yer bulamıyorlar. Bunun karşılığında sosyal market denilen bir şey yapıldı ama açılışı bir türlü gerçekleşmedi. Alırken, verirken, satılırken Torbalı vatandaşı unutuldu. Sanayi yollarının durumu içler acısı, şehir içi trafiği katlanılmaz durumda.

 

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.