TORBALISPOR TARAFTARLARINA YAKIŞMADI!

TORBALISPOR TARAFTARLARINA YAKIŞMADI!

Sosyal medya üzerinden Torbalıspor- Sandıklıspor maçını Denizli bölgesinden bir hakemin yöneteceği ve hakem taraf tutacakmış gibi algı oluşturulması çirkin olayların fitilini ateşledi. Denizli takımı Sandıklıspor’un Torbalıspor’la berabere kalmasının ardından bazı taraftarlar sahaya girdi. Torbalıspor- Sandıklıspor maçında çıkan saha olayları nedeniyle güvenlik gerekçesiyle müsabakanın hakem triosu misafir takıma ayrılan tribünün girişinden stattan çıkarıldı

Hakeme saldırdılar

Bölgesel Amatör Lig 8 grupta zirve mücadelesi veren Torbalıspor seyircisi önünde Sandıklıspor’u ağırladı. İki takımın gol yollarında etkisiz kaldığı müsabakanın bitiş düdüğüyle taraftarlar sahaya girdi. Müsabakanın hakemine saldırmaya çalışan taraftarlara güvenlik güçleri müdahale etti. 7 Eylül Stadyumu’nda gergin dolu anlara sahne olan müsabaka 0-0 berabere tamamlandı.

Torbalıspor- Sandıklıspor’la golsüz berabere kaldı. Maç sona erdiğinde ise sinirine hakim olamayan bazı taraftarlar sahaya indi. Taraftarların sahaya inmesiyle bir anda ortalık karıştı. Bazı taraftarlar hakeme saldırmak istedi. Polis, öfkeli taraftarı güçlükle durdurdu. Çıkan arbede sırasında bir polis memurunun da darbe alarak yaralandığı öğrenildi. Sahaya inen taraftarlardan bazıları gözaltına alındı. Hakem ve yardımcı hakemler ise misafir takıma ayrılan tribünün girişinden çıkarılarak stattan uzaklaştırıldı. Çıkan olaylarla ilgili soruşturma başlatıldı.

SOSYAL MEDYA ETKİLİ OLDU

Torbalıspor son haftalarda yaşadığı puan kayıpları nedeniyle zirve mücadelesinin gerisinde kalmıştı. Lig şampiyonluğu yolunda puan kaybına tahammülü kalmayan Torbalıspor sahadan istediğini alamadı. Taraftarlar müsabakanın hakemi Cihan Yurdakul’un maç içerisinde vermiş olduğu kararların kendi aleyhlerine olduklarını düşünerek adeta çileden çıktı. Maçın bitiş düdüğüyle bazı taraftarlar sahaya girerken müsabakanın orta hakemiyle ilgili maç öncesinde sosyal medya da bir algı oluşturulduğu öğrenildi. Kulübe ait olup olmadığı bilinmeyen Torbalıspor adlı bir facebook sayfasından maç öncesinde hakemin Denizli bölgesinden olduğu gibi paylaşımlar yapılarak hakemin taraf tutacağına dair taraftarlar kışkırtıldı. Torbalıspor çıkan olaylarla gündeme gelirken diğer yandan lider Ödemişspor ve ikinci sıradaki Kalespor kendi maçlarını kazanarak Torbalıspor’la puan farkını biraz daha açtı.

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.