Erbakan anıldı

Erbakan anıldı

Saadet Partisi Torbalı İlçe Başkanı Zeki Kavak, Necmettin Erbakan'ın 7. ölüm yıldönümü sebebiyle basın açıklaması gerçekleştirdi.

SAADET Partisi Torbalı İlçe Başkanı Zeki Kavak, önceki gün saat 20.30 da parti binasında Necmettin Erbakan'ın 7. Ölüm yıldönümü sebebiyle basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklamayı gerçekleştiren Kabak, önemli noktalara değindi. Zeki Kavak, “27 Şubat 2011 tarihinde Türkiye ve dünya siyaset tarihine damgasını vuran ve siyonizmin dünya üzerinde kurmuş olduğu düzen çarkına çomak sokan, siyaset sahnesinde ilk defa önce ahlak ve maneviyat, sömürü değil eşitlik, faiz düzeni değil adil düzen, rant ekonomisi değil reel ekonomi, tüketen değil üreten Türkiye, milli ekonomi ile milli kalkınma, uydu değil lider Türkiye, yeniden büyük Türkiye ve yeni bir dünya diyen Dr. Necmettin Erbakan hocamızı kaybetmiştik. Bugün o kaybın 7. senesinde rahmetle anıyoruz. Allah rahmet etsin mekanı cennet etsin” dedi.

“ÖNÜ AÇILMIŞ OLSA BU NOKTADA OLMAZDIK”

Erbakan’ın vefatından dolayı açıklama yapan Kavak, “Erbakan hoca kendi fikir ve ideallerini yaşatabilmek için iktidarda önü açılmış olsaydı. Ne Türkiye ne de İslam alemi bu noktada olmazdı. Hatta dünya bu durumda olmazdı. Kendisiyle aynı fikri paylaşmayan insanlarla rahatlıkla oturup konuşabilir, müzakere edebilir ve onları da genelde ikna ederdi. Bunun örnekleri ise asla bir araya gelemezler dedikleri zamanda CHP ile koalisyon kurarak Kıbrıs Harekatının başlatılması ve bugünkü Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kurulmasına ön ayak olmuş imam hatip okullarının açılmasını sağlamıştır. Milliyetçi cephe ile kurduğu koalisyonda ağır sanayi hamlesi adı altında bir çok fabrika temelleri atılmış bir kısmını faaliyete geçirmişlerdi. DYP ile kurulan 54. Koalisyon hükümetinde memura emekliye Bağ-Kurluya ve çiftçiye hayal edemedikleri boyutta zam vermesi ve Türkiye tarihinde ilk defa denk bütçenin yapılması küçümsenecek hizmetler değildir” şeklinde konuştu.

“İLKLERİ BAŞARAN BİR PROFESÖR”

Açıklamasında Erbakan'ın bir dava adamı olduğunu belirten Kavak, “Erbakan hoca kendisi bir bilim adamı iken dünyada ilkleri başaran bir profesör iken o davam dedi ve davasını şöyle tarif ediyordu. Bizim davamız İslam'dır. Gayemiz Allah rızasını kazanmaktır. Hedefimiz hak nizamı kılmaktır. Arzumuz tüm insanlığın saadetidir. Yolumuz cihattır. Yolumuz ikna metodudur. İnsanlığın kurtuluşu ancak İslam ile mümkün olur. İslam ise Allah'ın yapısıdır. Dolayısıyla mükemmeldir. Eksik ve fazlalık kabul etmez. Bu dava için çalışmak herkese nasip olmaz. İster gecenizi gündüzünüze katıp çalışın, ister yan gelip yatın, bu hak davanın başarısını ne bir gün öne alabilirsiniz, ne de bir gün geciktirebilirsiniz. Bütün mesele bu şerefli davada nasıl bir imtihan vereceğimizdir diyordu. Biz de Saadet Partisi olarak bu ender dava adamı olan sayın Prof. Dr. Necmettin Erbakan hocamız gibi bu uğurda nefesi vermeyi Allah'tan dileriz” diyerek cümlelerini noktaladı. BURAK AKTAŞ

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.