Baba-oğul sitem etti!

Baba-oğul sitem etti!

1994-2004 yılları arasında Torbalı Belediye Başkanlığı yapan Hasan Karatoklu sitem etti. Karatoklu önceki gün gerçekleşen Ak Parti Torbalı kongresinden duyduğu memnuniyetsizliği dile getirirken kendisine haksızlık yapıldığını iddia etti

Hafta sonu yapılan Ak Parti olağan kongresinin yankıları devam ediyor. Torbalı’da 10 yıl belediye başkanlığı yapan Hasan Karatoklu dün bir açıklama yaparak listeye eleştirilerde bulundu. Ayrancılar eski Belediye Başkanı Ahmet Özkan ve Karakuyu eski Belediye Başkanı Ender Subakan’ın listede il delegesi yazıldığını, fakat kendisine yer verilmediğini ifade eden Karatoklu “Ahmet Özkan partinin bir numaralı üyesidir, her zaman en öne yazılmalı. Fakat Ender Subakan’da soru işareti var. Bu arkadaşımız 2009’da AK Parti’nin listesinden meclis üyesi seçilip CHP’den belediye başkan yardımcısı olmadı mı? Bu arkadaşı yazdınız, peki beni neden yazmadınız? Parti binasının yerini bilmeyenler listede. Ak Parti’ye ‘AKP’ diyenler listede ama bizim gibi emektarlar unutuldu.” diye sitemde bulundu.

İL BAŞKANINI DİNLEMEDİNİZ Mİ?

Kongrede İl Başkanı Aydın Şengül’ün konuşmasının çok önemli olduğunu söyleyen Karatoklu sözlerini şöyle sürdürdü: “Ben kongreye gitmedim, gidenlerden duydum. İl Başkanı benim gibi düşünen insanların tercümanı olmuş. Ama bizimkiler yine bildiğini yapıyor. Bugün bizi unutanlar bir gün gelir unutulur. Seçimi kaybettiğinizde o yazdığınız kişiler hemen kazanan partinin yanına gider. Ama emektar partililer günlerce gözyaşı döker. Aydın Şengül vefadan bahsetti ama kimse mesajı almamış. Ben unumu eledim, emekliye ayrıldım. Yazılmak gibi bir beklentim olmadı. Ama AK Parti’den seçilip CHP’ye geçen biri belediye başkanı yazılıyorsa ben de yazılmalıydım diye düşünüyorum.”

VOLKAN’DAN SİTEMLİ TEŞEKKÜR

Öte yandan AK Parti’nin hafta sonu gerçekleştirdiği kongrenin ardından eski belediye başkanı Hasan Karatoklu’nun yanı sıra oğlu Volkan Karatoklu sosyal medya hesabından yeni yönetime sitem dolu paylaşım yaptı. Karatoklu ‘’ Beni partimin yönetimine uygun görmeyen parti büyüklerimize teşekkür ediyorum ‘’ diye sitem içeren bir paylaşıma imza attı.

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.