Milli takım’a Torbalı’dan seçildiler

Milli takım’a Torbalı’dan seçildiler

7-12 Mart tarihlerinde Antalya’da düzenlenen turnuvaya Torbalılı sporcular damga vurdu. 4 birincilik ve 3 üçüncülük elde eden Torbalı milli takıma en çok sporcu gönderen ilçe oldu

ANTALYA’DA düzenlenen Wushu Federasyonu Kyokushin Ashiara Türkiye Şampiyonasına katılan Ayrancılar Spor Kulübü muhteşem bir başarı elde etti.  Kulüp, 4 birincilik 3 ikincilik 1 üçüncülük aldı. Kulüp öğrencileri 2005 doğumlu Zeynep Sahrasu Tezcan Bayanlar 50 kilogramda Yıldızlar dalında Türkiye birincisi oldu.  Ayrancılar Ege Kent Yavuz Sultan Selim Ortaokulu öğrencisi olan Zeynep, 2,5 yıldır tekwando ve karate sporu ile ilgileniyor. Çetineller İlköğretim Okulu öğrencisi Celal Sungur minik erkekler 30 kilogramda Türkiye şampiyonu oldu. 4 maç kazanan Celal, 2,5 yıldır bu sporla ilgileniyordu. Aynı şekilde Kazımpaşa İlköğretim Okulu öğrencisi Kerem Kirman’da Yıldız Erkekler 55 kilogramda 3 maç kazanarak Türkiye şampiyonu oldu. Kıran kırana geçen şampiyonada diğer Türkiye birinciliğini de Endüstri Meslek Lisesi Öğrencisi Hüseyin Karakuş aldı. 65 kilogramda 4 müsabaka kazanan Karakuş, büyük gurur yaşattı.

TORBALI KAFİLESİ DESTAN YAZDI

İzmir’i temsilen katıldıkları turnuvandan rekor kırarak dönen Torbalı kafilesi, 4 birincilik elde etti.  Hamdi Kuzgun ve umut Kuzgun kardeşler ve Umut Cahit Küçük’ün ikincilik elde ettikleri maçlar oldukça heyecanlı geçti. Toplamda 7 final oynayan Ayrancılar ekibi, şimdi elde ettikleri birinciliklerle uluslar arası maçlarda ülkemizi temsil edecek. Wushu Federasyonu Kyokushin Federasyonundan büyük övgüler alan takım, Torbalı’ya mutlulukla döndü.  Kulüp hocaları Erdem Dereboylu ve Levent Dereboylu, öğrencilerle gurur duyduklarını belirtti. 

DEREBOYLU KARDEŞLER İDDİALI KONUŞTU

7-12 Mart tarihlerinde Antalya’da düzenlenen turnuvaya Torbalılı sporcular damga vurdu. 4 birincilik ve 3 üçüncülük elde eden Torbalı milli takıma en çok sporcu gönderen ilçe oldu. Toplam’da 850 sporcunun yarıştığı şampiyona da olağanüstü performans sergileyen Torbalılı yetenekler Avrupa ve Uluslar arası müsabakalarda bayrağımızı dalgalandıracak. Elde ettikleri bu başarılardan dolayı oldukça mutlu olduklarını ve öğrencilerle gurur duyduklarını kaydeden başarılı antrenörler Levent- Erdem Dereboylu Kardeşler, hedeflerinin Türk bayrağını Avrupa ve dünya sahnesinde en iyi temsil edecek karakterli, ahlaklı, centilmen sporcular yetiştirmek olduklarını ifade etti.

 

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.