Şampiyon oldular!

Şampiyon oldular!

Torbalı Gençlikspor U12 takımı Göztepe ve Altınordu’yu yenerek İzmir şampiyonu oldu. Minik yetenekler şampiyonluğu 4 yıl önce hayatını kaybeden Saygın Meriç’e armağan etti

Grubunu lider tamamlayarak İzmir şampiyonasına katılmaya hak kazanan Torbalı Gençlikspor Kulübü U12 takımı burada gösterdiği başarılı performansla İzmir şampiyonu oldu. Şampiyonada Altay, Göztepe ve Altınordu gibi dev takımlarla karşılaşan Torbalı ekibi oynadığı futbolla rakiplerine sahayı dar etti. Skor üstünlüğünün yanı sıra oynadığı futbolla da izleyenlerden tam not alan Torbalı Gençlikspor U12 takımı İzmir’in en iyisi olmayı başardı.

115 TAKIMIN EN İYİSİ

Torbalı Gençlikspor U12 takımı İzmir’deki 115 takım arasından 1. oldu.  İzmir Şampiyonası finallerinde, yarı final mücadelesinde Göztepe’yi 1-0 ardından da finalde Altınordu’yu 3-1 yenen minikler aynı başarıyı 3 yıl önce de tekrarlamıştı. Torbalı Gençlikspor U12 takımı İzmir’de 1 numara olurken takımdaki birçok oyuncu performanslarıyla büyük kulüplerin dikkatini çekmeyi başardı.

DUYGU DOLU KONUŞMA

4 yıl önce yakalandığı talihsiz hastalık sonucu hayatını kaybeden Saygın Meriç tarafından kurulan Torbalı Gençlikspor U12 takımının başarısı baba Hüseyin Meriç’i oldukça duygulandırdı. Şampiyona sonunda duygularını ifade eden Meriç, “Oğlumun kurulmasına önderlik ettiği Torbalı Gençlikspor Kulübü U12 takımı, finallerde önce Göztepe’yi 1-0, bugünde Altınordu’yu 3-1 yenerek İzmir şampiyonu oldular. Koca yürekli futbolcularımız bu şampiyonluğu oğluma hediye ettiler. Futbolcularımızı, velilerimizi, Antrenörümüz Kenan Savaş Sakızlı’yı tebrik ederim. Bir peri masalı hikayesi gibiydi. İzmir’de 115 takım içinde 1.olduk. Şampiyonlukla tarih yazdık. Bunu üç yıl önce de yapmıştık. Hiç bir başarı tesadüf değildir. Futbol karakteri en üst seviyede olan futbolcularımın alınlarından öpüyorum” şeklinde konuştu.

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.