TORKOS’ta kan değişimi Ersen Hoca yeniden görevde

TORKOS’ta kan değişimi  Ersen Hoca yeniden görevde

Torbalıspor geçen hafta alınan 3-0’lık Sökespor mağlubiyetinin faturasını teknik ekibe kesildi. Takımın başına Ersen Turunç getirilirken yeni teknik direktör ilk sınavını Pazar günü Çal Belediyespor karşısında verecek

Torbalıspor’da işler yolunda gitmiyor. Yönetim alınan her mağlubiyet sonrası teknik direktörü göndermeyi alışkanlık haline getirdi. Harcanan o kadar paraya rağmen son haftalarda oldukça istikrarsız bir form yakalayan Torbalıspor zorlu maçlardan 3 puanla ayrılırken kağıt üzerinde kazanmasına kesin gözüyle bakılan maçlardan hüsranla ayrılıyor. Son olarak geçen hafta şampiyonluk yolundaki en önemli maç olarak gösterilen Sökespor maçında kendi evinde 3-0 gibi farklı bir yenilgiyle ayrılan Torbalıspor’da fatura teknik heyete kesildi. Yönetim, Fatih Erkan Roşan’la yolları ayırdı.

TAKIM ERSEN TURUNÇ’A EMANET

Torbalıspor yönetimi geçtiğimiz hafta alınan yenilginin ardından faturayı teknik direktör Fatih Erkan Roşan’a kesip yolları ayırdı. Sene başından beri üç teknik adam gönderen Torbalıspor, takımı kulüp müdürü Ersen Turunç’a emanet etti. Ersen Turunç geçen sezon Süper Amatör’de mücadele ederken bitime dört hafta kala takımı devralmış ve şampiyonluğa ulaştırmıştı. Geçen yıl yardımcı antrenörken 4 hafta teknik direktörlük yapıp takımı şampiyon yapan Ersan Turunç bu kez son iki hafta takımı yönetecek. Ancak Torbalıspor emektarı olan Turunç’un matematiksel olarak takımı şampiyon yapma şansı mucizelere kalmış durumda. Torbalıspor forması terleten ve geçen sezon takımın başında elde ettiği başarılarla gönülleri fetheden Turunç’un, taraftarlar kalıcı teknik direktör olmasını istiyor.

TURUNÇ İLK SINAVINI VERECEK

Geçen sezon son haftalarda takımın başına geçerek başarılı işlere imza atan Ersen Turunç, en azından son 2 maçı kazanmak istiyor. Torbalıspor’un bu iki maçtan 6 puan çıkarması taraftarlarıyla barışması için önemli bir fırsat. Takımın başına geçen Ersen Turunç ilk sınavına yarın Çal Belediyespor karşısında çıkacak. Ligde bir iddiası bulunmayan Çal Belediyespor’u devirip moral depolamak isteyen Torbalıspor ligin son haftasında ise evinde Şuhut Hisar Belediyespor’u ağırlayacak.

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.