Demir: 4 yıl tam bir fiyasko

Demir: 4 yıl tam bir fiyasko

Demokrat Parti İlçe Başkanı İbrahim Demir, 4 yılını tamamlayan Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez’in görev sürecini değerlendirdi. Önemli açıklamalarda bulunan Demir, sert açıklamalar yaptı.

2014 yerel seçimlerde AK Parti Belediye Başkan Adayı olarak seçime giren ve 31 bin oy ile Torbalı’nın Belediye Başkanı seçilen Adnan Yaşar Görmez, başkanlık makamında 4 yılını tamamladı. 2019 yerel seçimlere 1 yıl kalmasıyla siyasi ilçe başkanları 4 yıllık süreci anlattı. İlk açıklama Demokrat Parti (DP) İlçe Başkanı İbrahim Demir yaptı. Demir, 4 yılı ‘Fiyasko’ olarak değerlendirdi.

PARKLAR PROJEDEN SAYILIYOR

Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez’in 4 yılını değerlendiren Demokrat Parti İlçe Başkanı İbrahim Demir, 2019 yerel seçimlere 1 yıl kala halen elle tutulur bir hizmetin olmadığını ifade ederek, “Torbalı’ya gelmiş geçmiş en şanslı belediye başkanı diyebilirim. İktidar partinin belediye başkanıdır. Ayrıca Milletvekili çıkarmış ilçenin başkanıdır. Bu kadar imkanlar varken görünen sadece oyun parklarıdır. İnsanın çocuk olası geliyor. Gözle görülür ve elle tutulur bir projesi yok. Ayrıca 135 projeden bahsediliyor. Yapılan her park projeden sayılıyorsa, başkanımıza hak veriyorum” dedi.

EN İYİ PROJESİ AMA…

4 yıl içerisinde yaptığı en iyi projesinin yeni belediye binası olduğunun altını çizen Demir, “Belediye başkanımız şu süreçte en iyi projesi, yeni belediye binası diye bilirim. Ayrıca şöyle bir sıkıntı da var. Bin tamamlandıktan sonra parası ödenecek. Yani, Görmez gelecek dönemde başkan olamazsa ödemeyi yeni başkan yapacak. Buda belediyede büyük bir sorun olabileceğini gösteriyor. İnşallah bu durumda bir fiyasko yaşanmaz” ifadesini kullandı.

4 YIL OLDU EKİBİ YOK

Belediye Başkanının en büyük hatası ve başarısız alanının ekibinin olmaması olduğunu da vurgulayan Demir, “2014 yerel seçimlerden bu zamana kadar tam 4 yıl geçti. İyi veya kötü fark etmez, ancak ekibini kuramaması ve yanlış yönlendirilmesi kendisini başarısız yapmıştır. Geriye sadece 1 yıl kaldı. Artık bu saatten sonra çok başarılı işler yapacağını düşünmüyorum. Çünkü halkın içindeyiz. Olumlu tepkilerden çok olumsuz tepkiler çok fazla. Bugün kamuoyunu yolasınlar. Çıkacak sonuç belli. Kendileri de biliyor sonucun ne olacağını”

SAT SAT BİTMİYOR

Son dönemlerde arazi satışları ile gündeme de geldiklerini söyleyen Demir, ‘Zengin bir belediye olduğumuz için sat sat bitmiyor’ sözleriyle eleştirdi. “İlçemiz ekonomisi veya tarımıyla artık gündeme gelmiyor. Artık arazi satışlarıyla bilinmeye başladık. Belediye ve başkanımıza şunu söylemek istiyorum. Satmadan nasıl ürete biliriz. Çözüm bu olması gerek. Bu nedenle 4 yıl tam bir fiyasko geçtiğini düşünüyorum”

YEREL SEÇİM ÇALIŞMALARINA BAŞLADIK

2019 yerel seçim çalışmalarına başladıklarını vurgulayan Demir, yerel seçimde çok güçlü bir şekilde geleceklerini söyleyerek, “Adayımız var. Hemde çok güçlü bir adayımız. Taşlar yerinden oynayacak. Genel merkez ve İl Başkanlığımızın vereceği karar ile adayımızı açıklayacağız. Yerel seçimde yeniden belediyeyi alacağımıza inanıyoruz” şeklinde konuştu.

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.