Geleceğimiz ipotek altında!

Geleceğimiz ipotek altında!

Saadet Partisi İlçe Başkanı Zeki Kavak, Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez’in 4 yıllık sürecini anlattı. Belediyenin hizmetten çok borçlarının olduğunu ifade etti.

Saadet Partisi İlçe Başkanı Zeki Kavak, Torbalı Beledisinin son 4 yılını değerlendirdi ve büyük tepki gösterdi. Torbalı Belediye’sinin kredi ve borçlarla yönetilemeyeceğini ifade etti. Şahsi hiçbir sorunun olmadığı sadece yönetimin faydasız olduğunu belirten Kavak, ‘Borç ile hizmet yapılamaz ve geleceğimiz ipotek altında’ diyerek 4 yılı süreyi bu şekilde özetledi.

PROJE ADINA BİRŞEY YOK

Kavak, “Biz Saadet Partisi olarak, yönetimi ve ekibini değerlendirmek isteriz.  Bizler Torbalı Belediyesinin ekibini değerlendirirsek, klasik bir yönetim var. Seçime gider kazanır ve 5 yıl o koltukta oturur, bir sonraki seçimde kazanır mı kazanmaz mı diye düşünmez o koltukta oturur. Klasik anlayışın yanında şunlarda var. Belediye başkanı olacak olan isimler, milletin takım tutar gibi parti tutmasını bildikleri için, hiç milletin karşısına şu projeyle seçime gidelim düşüncesi yok. Tek projeleri biz gelmesek bak şu parti gelir düşüncesi var. Milletimiz hizmet yapan ve yapacak olan isimleri düşünmüyor” dedi.

KREDİ İLE HİZMET OLMAZ

“Buna da değinmek istiyorum. Park yapıyorsunuz borçla yapıyorsunuz. İller bankasından kredilerle yapılıyor. Bu belediyenin parası değil. Bu belediyecilik değildir. Belediyenin kasasını boşaltıyorsunuz. Kasayı boşalttığınız gibi gelecek olan parayı da şimdiden harcıyorsunuz. Buna hizmet diyorsanız bir şey diyemem. Bizim anlayışımız şudur; yokluğu varlığa çevirmektir. Varlığı yokluğa çevirmek değildir.  Bu durum iflasa götürür. Şunu belirmek isterim. Kredi ile bir yere varılmaz. Belediyemiz devamlı kredi ile iş yapıyor. Halkın serveti bu şekilde harcanıyor. Kimsenin hakkı veya haddi değildir.” İfadesini kullandı.

HİZMET ANLAYIŞI DEĞİŞTİ

Torbalı Belediyesinin hizmet yapabilmesi için ilk önce kredi kullanmadan ve satış gerçekleştirmeden yapılan çalışmalara hizmet diyebileceklerini ifade eden Kavak, “Hizmet anlayışı ne yazık ki değişti. Kredi ve borçlar ile yapılan çalışmaların hizmet olarak halka lanse edilmesine ne yazık ki hizmet deniliyor. Öz kaynaklarımız ne yazık ki yok. 4 yılda belediyede bulunan ekibin güzel çalışmaları var fakat ne yazık ki halkın geleceği ipotek altındadır” şeklinde konuştu. 

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.