Bahar şenliğine az kaldı

Bahar şenliğine az kaldı

AYRANCILAR Yörük ve Zeybek Kültürü Araştırma-Geliştirme Derneği’nin gerçekleştirecek olduğu Bahar Şenliği’ne son 1 gün kaldı. İlçe içinden, çevre ilçe ve illerden de gelecek olan Yörük derneklerinin katılacağı etkinliğe bütün ilçe halkı davet edildi. Ayrancılar Yörük ve Zeybek Derneği Başkanı Sabri Karagül, “3.Ayrancılar Yörük Şölenimizde tüm dernek başkanlarımız, federasyon başkanlarımız, Yörük-Türkmen akrabalarımız ve ilçemiz insanları davetlidir” dedi.

ŞENLİK SUYUNBAŞI’NDA

Bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilecek olan Yörük Şenliği Ayrancılar Yörük ve Zeybek Derneği’nin kortej yürüyüşü ile başlayacak. Yürüyüş eski belediye binasının olduğu meydandan başlayarak Barış Manço Caddesi üzerinden Suyunbaşı Mesire Alanı’ndaki şenlik yerinde son bulacak. Birçok Yörük ve Türkmen derneğinin katılacağı şenlikte birbirinden güzel zeybek oyunları oynanacak. Yapılacak olan gösteriler sayesinde şenlik hareketli ve renkli geçecek.

KÜLTÜR RÜZGARLARI ESECEK

Ayrancılar Yörük ve Zeybek Kültürü Araştırma-Geliştirme Derneği’nin girişimleriyle açılan zeybek kurslarında bugüne kadar birçok genç ve çocuk halk oyunları eğitimi aldı. Zeybek derslerine katılan kursiyerler de şenlikte sahne alacak. Dernek Başkanı Sabri Karagül, “Yapacak olduğumuz şenliğimizde derneğimizin girişimleriyle açılmış olan ve yıllardır hizmet veren kurslarımızdaki gençlerimiz ve çocuklarımız gösteri yapacaklardır. Ayrancılar Yörük ve Zeybek Derneği olarak gençlerimizin ve yetişen neslimizin özünü unutmaması, bu kültürü yaşatmaları ve geliştirmeleri için faaliyetler gerçekleştirmekteyiz. Bu sayede Yörük ve Zeybek kültürünün yaşatılması adına gereken bütün çabayı göstermekteyiz” şeklinde konuştu. BURAK AKTAŞ

 

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.