Kongre coşkulu geçti

Kongre coşkulu geçti

AK Parti Torbalı İlçe Gençlik Kolları’nın 5. Olağan Kongresi önceki gün saat 19:00’da Sultan Düğün Salonu’nda gerçekleştirildi. Kongrede Ömer Uğuz, İlçe Gençlik Kolları başkanlığı bayrağını Sefer Adıgüzel’e devretti

AK Parti Torbalı İlçe Gençlik Kolları’nın 5. Olağan Kongresi önceki gün saat 19:00’da Sultan Düğün Salonu’nda coşkuyla gerçekleştirildi. Kongreye aday olarak Sefer Adıgüzel’in başkan olduğu tek bir liste açıklandı. Kongrenin Divanı, Başkanlığında Onur Selbi, Başkan Yardımcılığında Fatih Özdemir, üyeliklerinde Salih Furkan Günaydın, Ali Yadık, Betül Karacalar, olmak üzere oluşturuldu. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gençlik kongresine göndermiş olduğu videolu mesajların izlenmesi ardından Sefer Adıgüzel, başkanlığa seçildi. Konuşma yapmak için kürsüye çıkanların sözleri, AK Partili gençlerin coşkulu sloganlarıyla sık sık kesildi.

“VEDA DEĞİL GÖNLÜM SİZLERLE”

Görev yaptığı 2,5 yıl içinde gençlik kollarının hiçbir zaman coşkusunu kaybetmediğini vurgulayan ve bayrağı Adıgüzel’e devreden Ömer Uğuz, “AK Gençlik olarak Torbalı’da coşkumuzu hiçbir zaman kaybetmedik. Bizler vatanımızın, milletimizin ve davamızın arkasında her daim durduk. Benden sonra burada başkanlık yapacak olan arkadaşımın da ve gençlik kollarında yer alan bütün gençlerimizin de bu davaya en iyi şekilde hizmet edeceğinden eminim. Bu coşku bizlerin sadakatle olan bağlılığıyla hiçbir zaman bitmeyecektir. Bu bir veda değildir. Gönlüm her zaman için sizlerledir” dedi.

“GENÇLERİMİZE GÜVENİYORUZ”

Konuşma yapması için kürsüye davet edilen AK Parti Torbalı İlçe Başkanı Hasan Akbıyık, “Bu dava için Torbalı’da bütün herkes çok büyük mücadeleler verdi. Herkesin bu davaya katkısı ve emeği vardır. Gençlerimizin bu davaya katkısı ise göz ardı edilemeyecek kadar geniş bir paya sahiptir. Bizler, gençlerimize güveniyoruz. Gençlik kollarımızın çalışmalarının yanı sıra kadın kollarımızın yapmış olduğu fedakarlıkları da unutmamak gerekir. Bu coşkuyu her zaman diri tutan gençlerimize ve aktif çalışmalarıyla davamıza önemli katkılar sunan kadınlarımıza teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

“EN İYİ ŞEKİLDE ÇALIŞACAĞIM”

Konuşmaların ardından seçimin gerçekleştirilmesiyle Sefer Adıgüzel başkanlığa seçildi. Yönetimiyle birlikte sahneye davet edilen Sefer Adıgüzel, “Partimizdeki bütün büyüklerimize bize göstermiş oldukları güveni ve vermiş olduğu destekleri boşa çıkarmamak için elimden gelenin fazlasını yapmaya çalışacağım. Beni bu göreve layık gören büyüklerime ve bütün herkese teşekkür ediyorum. En iyi şekilde çalışarak partimizdeki bu coşkuyu ve heyecanı sürdürmek adına bütün gayreti göstereceğim. Dürüstlükle, samimiyetle, partimize yakışır şekilde hareket ederek her alanda ve her yerde davamızın coşkusunu en iyi şekilde temsil edeceğiz” ifadelerini kullandı. BURAK AKTAŞ

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.