Fabrika yandı!

Fabrika yandı!

Yazıbaşı’daki bir fabrikada dün sabah saatlerinde çıkan yangın büyümeden söndürüldü. Yangında maddi hasar meydana geldi

YAZIBAŞI’da faaliyet gösteren bir fabrikada dün sabah saatlerinde yangın çıktı. Dalgınlık sonucu çıkan yangında neredeyse fabrika tamamen küle dönüyordu. Sabah saatlerinde fabrikanın dışında alevler yükselmeye başladı. İlk başta fark edilmeyen duman binadan yükselmeye başlayıp içeriyi tümüyle sarınca çalışanlar, durumu itfaiyeye bildirdi. Fabrikadaki tüm çalışanlar hızlı bir şekilde dışarıya çıkarıldı.

 EKİPLER HIZLICA YETİŞTİ

 Torbalı İtfaiyesine haber verilemesi ardından ekipler kısa sürede yangın çıkan fabrikaya yetişti. Ekiplerin alevlere zamanında müdahale etmesiyle yangın çok fazla büyümeden söndürüldü. Dumandan biraz etkilenen kişilere olay yerinde gereken müdahale yapıldı. Alevlerin söndürülmesi ardından belirli bir süre soğutma çalışması gerçekleştirildi.

 SÖNDÜRÜLMEYEN İZMARİT KORKUTTU

 Görgü tanıklarının ifadelerine göre yangı şu şekilde çıktı; Fabrikanın depo kısmında sandviç panel olarak bilinen çatı ve yalıtım malzemeleri vardı. Personellerden biri sandviç panellerin yakınındaki bir varili atık malzemelerle doldurdu. Varilin içinde yanıcı atık malzemelerin olduğunu bilmeyen birisi geçerken farkında olmadan sönmemiş sigara izmaritini attı. Yanıcı malzemeler atılan izmarit ile tutuştuktan sonra hızla alev aldı. Çıkan ateşin büyümesiyle sandviç panellere de sıçrayan alevlere daha sonra itfaiye ekipleri müdahale etti. Maddi hasara neden olan yangın yaralanan olmaması sevindirici detay oldu.

 

 

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.