Babalarını önce bayıltıp sonra arabasında yaktılar

Babalarını önce bayıltıp sonra arabasında yaktılar

Torbalılı işadamı Murat Öğüt, Pazar günü sabah saatlerinde arabasıyla birlikte yanmış şekilde Ahmetli ile Zeytinköy arasındaki dağ yolunda ölü bulundu. Jandarmanın yaptığı soruşturmanın ardından işledikleri korkunç cinayeti eşi ve 2 oğlu itiraf etti

TORBALI Pazar sabahı korkunç bir cinayet olayı ile güne başladı. Sabah saatlerinde arabayla birlikte yanmış bir ceset 2 tarım işçisi tarafından Ahmetli ile Zeytinköy arasındaki bir dağ yolunda bulundu. 35 TTG 35 plakalı aracın Murat Öğüt’e ait olduğu tespit edilmekle birlikte içinde bulunan ceset kimlik tespiti için Adli Tıp Kurumuna gönderildi. Öğüt ailesi, cesedin Murat Öğüt’e ait olup olmadığının öğrenilmesi için kan verdi.

 KAMERADAKİ İPUCU ELE VERDİ

 Araç içindeki ceset ile ilgili soruşturmayı derinleştiren Torbalı İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, bütün ihtimalleri göz önünde bulundurarak Öğüt ailesini incelemeye aldı. Öğüt ailesinin o gece kaldıkları evin bulunduğu Ertuğrul Mahallesi 3023 sokaktaki mobese kayıtları gözden geçirildi. Kayıtlardaki bir detay jandarma ekiplerinin dikkatini çekti. Murat Öğüt’e ait olan 35 TTG 35 plakalı otomobil ile başka bir aracın aynı anda aynı evin önünden harekete geçtiği gözlemlendi. Kamera kayıtlarındaki detayların ortaya çıkarılması için Murat Öğüt’ün eşi Öznur Öğüt, oğulları Hadi ve Batuhan Öğüt, şüpheli olarak gözaltına alındı.

 KORKUNÇ CİNAYETİ İTİRAF ETTİLER

 Gözaltına alındıktan sonra anne ve 2 oğul cinayeti işlediklerini itiraf etti. İddiaya göre; 14 Nisan Cumartesi akşam saatlerinde anne ve oğulları Murat Öğüt’ün içeceğine uyuşturucu bir madde koydu. Uyuşturucu madde bulunan içeceği içtikten sonra uykuya dalan Murat Öğüt’ün uyanmaması için bir de bayıltıcı iğne yapıldı. Anne ve oğulları, aralarında yaptıkları plan ile maddelerin etkisinde olan Murat Öğüt’ü boğarak öldürdüler. Öğüt’ün cesedi halıya sarılarak evlerinin önündeki arabasına konuldu. Oğulları, Ahmetli ile Zeytinköy Mahalleleri arasındaki dağlık ve tali bir yola Öğüt’ün cesedini arabasıyla birlikte bıraktı. Ardından otomobili ateşe veren oğullar, diğer araçla birlikte olay yerinden hızla uzaklaştı. Jandarma ekipleri, soruşturmaya devam etmekle birlikte cinayetin neden işlendiği araştırılıyor.

 

 

 

 

 

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.