Hırsızlar peşini bırakmıyor!

Hırsızlar peşini bırakmıyor!

Hırsıza not bıraktıktan sonra hırsızın da kendisine not ve para bırakmasıyla gündeme gelen Tahsin Yaman, uzun süredir rahat olduğunu ancak, son haftalarda hırsızların taciz eder şekilde müdahaleleri ile karşılaştığını belirtti.

Yaklaşık 2 yıl önce fıkralara konu olacak hırsızlık olayı duyanları hem şaşkına çevirmişti, hem de güldürmüştü. Torbalı’ya bağlı Yazıbaşı Mahallesi’nde yaşayan 60 yaşındaki Tahsin Yaman, sürekli olarak trafodaki kabloların çalınmasından rahatsız olmuştu. Yaman, elektrik paneline not ve 50 TL bırakmıştı. 2 gün aradan sonra hırsız, bu işi zevk için yaptığını söyleyerek kendisi de 50 TL bırakmıştı.

“KABLOLARI KESİYORLAR”

Olay Türkiye gündeminde geniş yankı bulmuştu. Aradan geçen süre içerisinde Yaman, hırsızlık yöntemlerine karşı Türk Telekom destekli güvenlik sistemi takılmıştı. O günden bu güne rahat olduğunu belirten Tahsin Yaman, “Bu aralar hırsızlar gelip trafolara zarar veremiyorlar. Bu konuda kafam rahat ancak, elektrik kablolarını kesmeye çalışıyorlar. Bu şekilde zarar vermeye başladılar, ancak hırsızlara fırsat vermeyeceğiz” şeklinde konuştu. Amede ALPAGUT

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.