Torbalı’dan o kişiye oy çıkmadı!

Torbalı’dan o kişiye oy çıkmadı!

Destekledikleri ismin cumhurbaşkanı adayı olabilmesi için Torbalı’dan 1500 kişi İlçe Seçim Kuruluna giderek imza verdi. Torbalı’dan Adalet Partisi Genel Başkanı Vecdet Öz’e hiç imza verilmemesi dikkat çekti

Cumhurbaşkanı adayı olmak isteyenlerin en az 100 bin imza alması gereken 6 günlük süreç sona erdi. Geride kalan 6 günün sonunda 4 adaydan Meral Akşener, Temel Karamollaoğlu ve Doğu Perinçek 100 bin imza barajını aşarak Cumhurbaşkanı adayı olma hakkı kazandı. Vecdet Öz ise 100 bin imzaya ulaşamayarak aday olma hakkı elde edemedi. Torbalı’da da heyecana neden olan bu durum için yaklaşık 1,500 kişi adliyeye koştu.

EN ÇOK İMZA MERAL AKŞENER’E

Hem demokrasinin tam anlamıyla yerine gelmesi hem de destekledikleri ismin cumhurbaşkanı adayı olabilmesi için imza veren ilçe sakinleri 6 gün boyunca Adliye’ye adeta kamp kurdu. Başta İYİ Parti ve Saadet Partili yöneticiler olmak üzere birçok kişi 6 günlük süreci en iyi şekilde değerlendirdi. İlçede yaklaşık bin 500 kişinin imza verdiği öğrenilirken, en çok imzanın Meral Akşener’e verildiği öğrenildi. Öte yandan Vecdet  Öz’e Torbalı’dan hiç imza verilmediği de gelen detaylar arasında.

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.