Babadan oğula siyaset

Babadan oğula siyaset

Siyasette uzun yılları geride bırakan Mustafa Terzioğlu’nun bilgi ve birikimlerini kendine rehber edinen oğlu Mert Terzioğlu (22) babasından devir aldığı bayrağı daha ileri taşıyarak siyaset basamaklarını tırmanmayı hedefliyor

Torbalı siyasetinin önemli mihenk taşlarından Mustafa Terzioğlu siyaset yaşantısını İYİ Parti çatısı altında sürdürürken oğlu Mert Terzioğlu’da babasının izinden gidiyor. Uzun yıllar Milliyetçi Hareket Partisi’nde siyaset koşturan ve partinin çeşitli kademelerinde görev alan Terzioğlu daha sonra Meral Akşener hareketine katılma kararı almıştı. Torbalı siyasetinin yakın tarihine adeta ışık tutan Mustafa Terzioğlu uzun yıllardır sürdürdüğü siyaseti adeta oğluna miras bıraktı.

ÜLKÜ OCAKLARINDA YETİŞTİ

Torbalı’da Milliyetçi Hareket Partisi’nin sembol isimlerinden biri olan ve daha sonra İYİ Parti’ye geçen Mustafa Terzioğlu yönetimde yer aldı ve Siyasi İşlerden Sorumlu. Siyaseti okuma kabiliyetiyle ön plana çıkan Terzioğlu,oğlu Mert Terzioğlu’na da küçük yaşlarda siyaset bilinci aşıladı. Uzun yıllardır ülkü ocakları bünyesinde siyaseti öğrenen ve pişen Mert Terzioğlu üniversite öğrenimi için gittiği Aydın’da da ülkü ocakları bünyesinde çalışmalara devam etti.

SİYASET BASAMAKLARINI TIRMANMAK İSTİYOR

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Elektrik- Elektronik Bölümü mezunu olan 22 yaşındaki Mert Terzioğlu, babasının izinden İYİ Partiye geçti. İYİ Parti Torbalı Gençlik Kolları Yönetiminde görev alan Terzioğlu, görenlere babasının izinden gidiyor dedirtiyor. Siyaset basamaklarını tırmanmaya başlayan ve iş hayatında da oldukça başarılı olan Mert Terzioğlu, İYİ Parti’yi ise Türkiye’nin kaderini değiştirecek parti olarak yorumluyor. Memleket meselelerine duyarsız kalamadığı için siyasete ilgi duyduğunu kaydeden Terzioğlu’nun önümüzdeki yıllarda babasından aldığı bayrağı daha ileri taşıyarak Torbalı siyasetinde oldukça önemli işlere imza atması bekleniyor.

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.