Dikim bitti, bakım zamanı

Dikim bitti, bakım zamanı

Onlarca çeşit ürünün üretilip dünyanın 4 bir yanına satıldığı Torbalı ovasında çiftçi dikimini yaptığı ürünlerin bakım mesaisinde. Çapalama, ilaçlama, sulama gibi işleri yakından takip ederek hasat zamanı zarar yaşamak istemeyen üreticilere bir uyarıda Ziraat Odası Başkanı Yılmaz Girgin’den geldi

Torbalı Ovası’na yazlık mahsulün ekimi tamamlandı. Ova, hasat için beklemeye başladı. Torbalı Ziraat Odası Başkanı Yılmaz Girgin, bereketli bir tarım dönemi geçirmesini diledi. Girgin çiftçilere önemli uyarılarda bulundu Yaz dönemi tarım ürünlerinin, gıda ihtiyacının karşılanması hususunda hayati bir önem taşıdığını ifade eden Torbalı Ziraat Odası Başkanı Yılmaz Girgin, çiftçilerin verimli bir hasat dönemi geçirmesinin çiftçiler kadar, ülke içinde önemli olduğunu söyledi. Torbalı Ovası’nın bereketli topraklara sahip olduğunu ifade eden Girgin, “Çiftçilerimizin çoğu, bütün bir yıl içindeki geçimini, hasat döneminde elde ettiği gelir ile karşılıyorlar. Bu nedenle çiftçilerimizin verimli bir hasat dönemi geçirmesini diliyorum. Verimin iyi olması, ülke ekonomisi içinde büyük önem taşıyor. Herkes için hayırlı bir tarım dönemi olsun” dedi.

GİRGİN UYARILARDA BULUNDU

Torbalı Ziraat Odası Başkanı Yılmaz Girgin, bilinçli tarım yapılmasını ve tarımda yanlış uygulamalardan kaçınılmasını istedi. Girgin, “Çiftçilerimize, tarımda yanlış uygulamalardan uzak durmalarını ve bilinçli tarım yapmalarını tavsiye ediyoruz. Bu konuda yapılan uyarılara uysunlar. Yanlış uygulamaların kendi ürünlerine zarar vereceğini ve mağdur olabileceklerini unutmasınlar. Ayrıca tarım hastalıklarına da dikkat etsinler ve doğru ilaçlama konusunda yardım alsınlar” dedi. Girgin, telafisi olmayan sonuçların yaşanmaması için çiftçilerin sigortalarını yapmalarını istedi. Tarla yangını ve diğer doğa olaylarında tarım ürünlerinin zarar görmesi tehdidine karşı tarım alanlarının sigortalandığını ifade eden Yılmaz Girgin, bu sigorta sayesinde çiftçilerin zararının karşılandığını belirtti.

 

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.