“MAZLUMLARIN YANINDAYIZ”

“MAZLUMLARIN YANINDAYIZ”

İs­ra­il­'in Fi­lis­tin hal­kı­na yap­tı­ğı kat­li­am son­ra­sı ül­ke­de 3 gün­lük ulu­sal yas ilan edil­di. AKP İl­çe Baş­ka­nı Ha­san Ak­bı­yık, CHP İl­çe Baş­ka­nı İs­ma­il Uy­gur, MHP İl­çe Baş­ka­nı Mu­ham­met Oral, İP İl­çe Baş­ka­nı Ha­san Ak­bı­yık, DP İl­çe Baş­ka­nı İb­ra­him De­mir ve SP İlçe Başkanı Zeki Kavak ya­pı­lan sal­dı­rı­la­rı sert bir dil­le kı­na­dı.

AK Parti İlçe Başkanı Hasan Akbıyık, “Kudüs Müslümanların kırmızı çizgisi, insanlığın kadim silüeti, bağımsız Filistin Devleti’nin başkentidir. Filistin asla yalnız değildir. Türkiye, Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde mazlumun yanında durmaya, hakkın, adaletin ve vicdanın yılmaz savunucusu olmaya devam edecektir. İsrail’in yaptığı bu katliamı kınıyoruz”

“ABD BÖLGENİN KABADAYISI”

CHP İlçe Başkanı İsmail Uygur, “ABD, Ortadoğu’nun kabadayısıymış gibi davranıyor. Bu ve bunlar gibi olan zihniyetleri kınıyor ve lanetliyoruz. Filistinli Müslüman kardeşlerimiz kendi topraklarında katlediliyor. İnsanlık açısından bir büyük ayıp yaşanıyor. Bir büyük utanç tablosu.” dedi. MHP İlçe Başkanı Muhammet Oral, “Türk Milleti için Kerkük neyse Gazze odur. Kutsal topraklarda yapılan saldırıyı kınıyor ve lanetliyoruz.  Sorumlu İsrailli canavarlar kadar ABD emperyalizmidir. Bizler her zaman Filistinli kardeşlerimizin yanındayız. Üzerimize ne düşüyorsa yapmaya hazırız”

“ÇOK ÜZGÜNÜZ”

İYİ Parti İlçe Başkanı Hasan Akbıyık, “İslam aleminin başı sağ olsun. Yaşanan olaylara çok üzgünüz. Ortadoğu’da yaşanan bu saldırı Müslüman toplumunu derinden üzmüştür. İnşallah bir daha Filistin halkına saldırı yapılmaz” şeklinde konuştu. Demokrat Parti İlçe Başkanı İbrahim Demir, “Kudüs’te bir insanlık dramı yaşanıyor. Vahşi hayvanlar gibi ABD desteğindeki İsrail güçleri Filistin halkına zulüm ediyor. Bu kabul edilemez. Filistin’deki Müslüman kardeşlerimizin yanındayız. Kudüs tarihte hep Müslüman toprağıydı yine Müslüman toprağı olarak kalacak. Türkiye’de bulunan tüm partiler sağ sol ayırt etmeden bu zulüm karşısında birleşmelidir. ABD’nin ve İsrail’in Filistinlilere yaptığı zulmü Demokrat Parti ilçe başkanı olarak şiddetle kınıyorum” ifadelerinde bulundu.Torbalı Saadet Partisi İlçe Başkanı Zeki Kavak, “Zulüm ve katliam olan terörist İsrail devletini ve ona arka çıkan ABD ve bazı Avrupa ülkelerini Saadet partisi olarak dün olduğu gibi bugünde şiddetle kınıyoruz. Lanetlenmiş kavimden ancak bu kadar katil olunabilir. Ne var ki dünyadaki şeytanlar görevini yaparken Müslüman coğrafyası Müslüman katletmekten çekinmezken Müslüman kanını döken zalimlere de kul köle oluyorlar. Biz Türkiye olarak Afrin'e mazlumun yanında olduğumuzu gösterdiğimiz gibi Gazze’ye de en kısa zamanda çıkarma yapılmasını arzu ediyoruz.''

 

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.