Yeni belediye binası çevresi altın değerinde

Yeni belediye binası çevresi altın değerinde

TORBALI’NIN önde gelen yatırım yapılacak bölgeler yeni belediye binası inşaatının bulunduğu bölgeye kayıyor.

TORBALI’NIN önde gelen yatırım yapılacak bölgeler yeni belediye binası inşaatının bulunduğu bölgeye kayıyor. Tepeköy Mahallesi’nde özellikle konut arsaları yoğun talep görmeye başladı. İnşasına geçtiğimiz yıl başlanan binasının yapımı hızla devam ederken, gelecekte ilçe merkezinin bu bölgeye kayması bekleniyor. Torbalı’ya gelen dış yatırımcılar da analiz yaptıktan sonra, kazanç sağlayacak en değerli bölgeyi keşfettikleri belirtiliyor. İstanbul ve Ankara ağırlıklı olmak üzere Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen önemli yatırımcılar, Tepeköy Mahallesi’nde bulunan belediye binası çevresindeki arsaları araştırıyor. Konu hakkında Toryapı Gayrimenkul Yatırım Uzmanı Uğur Uca bilgi verdi.

TORBALI MAHALLESİ LÜKS KONUT CENNETİ OLDU

DENEYİMLİ gayrimenkul uzmanı Uca, ilçenin hızla geliştiğini ve bölgede ciddi yatırımlar yapıldığını anlatarak, “Yatırımcıların Torbalı’ya olan talebi arttı” dedi. Özellikle konut piyasasında yeni belediye binasının yanı sıra Torbalı Mahallesi’nde büyük toplu konut projelerinin mahalleyi canlandırdığını, bölgeye yakışacak büyük sitelerin inşa edilmeye başladığını söyledi. Torbalı Mahallesi’nde konutlardaki fiyatların kısa sürede yükselme kaydettiğini ifade eden Uğur Uca, “Ancak son günlerde yaşanan konut kredi faiz indirimleri ile bu döngünün etkilenmeden yoluna devam edeceğini ön görüyoruz. Taleplerin faiz indirimi ile yeniden artmasını bekliyoruz” diye konuştu.

SUBAŞI BÖLGESİ SANAYİDE FARK YARATIYOR

SANAYİ alanında ciddi yatırımların olduğunu ve sanayicilerin tercih ettiği Yazıbaşı bölgesindeki fiyat artışından dolayı, yönünü sanayi alanında gelişmekte olan Subaşı çevresine yönlendirmeye başladığını dile getiren Toryapı Gayrimenkul Uzmanı Uca, “Portföyümüzde Subaşı bölgesinde ç.ok sayıda kiralık ve satılık gayrimenkuller var. Bu bölgeye olan talebin bir hayli fazla olması ve fiyat bakımından uygun olması nedeniyle hem sanayici hem de yatırımcının yüzünü güldürüyor. Gelecek süreçte Subaşlı bölgesinin sanayi alanında daha da gelişim kaydetmesini ve Torbalı’nın yeni cazibe bölgesi olmasını bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.