Yeniden eğitim Bir Sen

Yeniden eğitim Bir Sen

Eğitim Bir Sen Torbalı’da yeniden kez yetkili eğitim sendikası oldu. Geçtiğimiz yıl 20 yıldır yetkili sendika olan Eğitim Sen’den bayrağı devralan Eğitim Bir Sen üye sayısını yine artırarak zirvedeki yerini korudu


Torbalı’da eğitim kolunun yetkili sendikası yine Eğitim Bir Sen oldu. Önceki gün yapılan kurul sonucu yeniden ilçede geçtiğimiz yıl yetkiyi alan Eğitim Bir Sen bayrağı bu dalda bir yıl daha elinde tutacak. Geçtiğimiz günlere  kadar üye sayılarını artırmaya çalışan sendikalar önceki Milli Eğitim Müdürlüğü’nde gerçekleşen toplantı sonucu gerekli imzaları attı. Eğitim Bir Sen, Eğitim Sen, Türk Eğitim Sen, Eğitim İş temsilcilerinin bulunduğu toplantıdan 487 üyesi bulunan Eğitim Bir Sen yetkili sendika olarak ayrıldı. Böylelikle Eğitim Bir Sen ilçede yapılacak olan eğitim yatırımları, uygulanacak eğitim politikalarda söz sahibi olma hakkını elde etti. Geçtiğimiz yıl 450 üye ile yetkiyi Eğitim Sen’den alan Eğitim Bir Sen bir yılda üye sayısını tam 37 artırdı.

450 ÜYE SAYISINA ULAŞTI

1939 öğretmenin görev aldığı Torbalı’da 1348 öğretmen çeşitli sendikalar bünyesinde bulunuyor. Farklı farklı politikalar etrafında birleşmiş olan öğretmenler birlik ve mücadele içerisinde bulunmak amacıyla sendikalaşmaya gidiyor. Her yıl Milli Eğitim Müdürlüklerinde yapılan yetkili sendika toplantısı sonucu Torbalı’da yetkili sendika geçtiğimiz yıl yetkiyi alan Seyfullah Subaşı başkanlığındaki Eğitim Bir Sen oldu. Eğitim Bir Sen’i Nuri Önder temsilciliğinde 339 üyeyle Eğitim Sen takip etti. Eğitim Sen’i 277 üyeyle Türk Eğitim Sen, onu da 209 üyeyle Eğitim İş takip etti. 4 büyük öğretmen sendikası arasında üye eksilmesi sadece Eğitim Sen’de yaşanırken diğer üç sendika ise üye sayısını artırdı. Öte yandan ilçede Aktif Eğitim Sen 43, TEÇSEN 32, Anadolu Eğitim Sen 2, Bağımsız Eğitim Sen, 1, SAYSEN 1 üyeye sahip.

YETKİYİ ALDI

Eğitim Bir Sen olarak bu yıl da yetki aldıklarını ve ilçedeki eğitim ile ilgili çalışmalarda hizmet aşkıyla yer alacaklarını söyleyen Eğitim Bir Sen Temsilcisi Seyfullah Subaşı, “Öğretmeninden hizmetlisine, memuruna, kadar tüm eğitim çalışanlarının ekonomik ve sosyal haklarını geliştirmek, mesleki gelişimlerinin ve yükselmelerinin önündeki engelleri kaldırmak için elimizden geleni yapacağız. Her platformda doğru bildiklerini söyleyen, kazandığı davalarla, etkinlikleriyle, önerileri ve görüşleriyle eğitime ciddi katkıları bulunan, eğitim ve eğitimciler için var olan sendikamız, Torbalı’da yetkiyi sürdürmenin haklı gururunu yaşamaktadır.” dedi. 

 

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.