“Hain ilan edildik”

“Hain ilan edildik”

Aziz Kocaoğlu Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez tarafından kendisine yöneltilen suçlamalara çok sert tepki gösterdi. Kocaoğlu, bu Torbalı’da su akmasın zihniyetidir diyerek zehir zemberek açıklamalarda bulundu

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisinin mayıs ayının üçüncü birleşimi, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun idaresinde gerçekleşti. Toplantıda İzmir Büyükşehir Belediyesi ve ESHOT Genel Müdürlüğünün 2017 mali yılı kesin hesabı ile taşınır mal kesin hesapları ile İZSU’nun faaliyet raporu görüşüldü.Büyükşehir olarak, karar verilen projelerin hepsini takip ettiklerini ve izlediklerini kaydeden Kocaoğlu, şunları söyledi:

“TORBALI'NIN SU HATTINI YENİLEDİK”

“Hepsi hakkında mücadele veriyor ve geç de olsa projeyi gerçekleştiriyoruz. İnançla ve inatla takip ediyoruz. İZSU’da da aynı şeyi yapıyoruz. Zaman önemli. Kaynak bulmak önemli, proje yapmak önemli. Bunların hepsini büyükşehir dünya standartlarının da üstünde yapıyor. Siz tabii ki eleştireceksiniz. Türkiye’de hangi vilayette ve dünyada çoğu vilayette çevre yatırımları konusunda atık suların değerlendirilmesi konusunda herkesle yarışacak duruma geleceğiz? Bunu söylemeyi sevmiyorum ama Büyükşehir, kişi başına 69 ton su arıtıyor. İstanbul 28,5 ton, Ankara 4,5 ton aylık. Bu nedir? Bu bir faciadır, anlayana. Çeşme’yi devraldık ve sadece su şebekesini yenilemek üzere üç tane ihale yapıyoruz. Arıtma yok, kanalizasyon yok. Su şebekesini yeniliyoruz. 250 milyon liranın üzerinde. Torbalı’da 46 milyon liralık 274 kilometre şebeke yeniledik. Hain ilan edildik. Yenilemeyelim mi, Torbalı’dan su akmasın mı? Toz oluyormuş bilmem ne. 160 küsur kilometre Menderes’te bedeli 28 milyon. Yapmayalım mı? Aynı çalışma diğer ilçelerimizde var. Bunları yapmak zorundayız. 14 senedir altyapı ile uğraşıyorum. Zor iştir, irade ister. 14 senedir benim kaderime bu düştü. Ben de isterdim başka yerlere para harcamak. En acil iş olarak altyapı düştü. Büyükşehir İZSU birimi dördüncü faz işe yara yaramaz. Onu meclis üyesi bilmez. Üç faz arıtma var. Yapıldığı günden bu yana bakımı yapılmadı. 40 milyon ton yağmur suyunu arıtmaya göndermiyoruz.”

 

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.