Hastane güven vermiyor!

Hastane güven vermiyor!

Egenin en büyük yatırımlarından biri olan Torbalı Devlet Hastanesi dışarıdan bakıldığında oldukça modern görünse de içeride durum çok farklı. Sağlığına kavuşmak için hastaneye giden vatandaşlar sıra almak ve muayene olmak için uzun süre beklemek zorunda kalıyor

Fiziki yetersizliği, doktor sayısının azlığı, zaman zaman yaşanan sağlık ihmalleriyle sık sık gündeme gelen Torbalı Devlet Hastanesi’nde yaşanan sorunların yeni binayla tarihe karışması bekleniyordu. Torbalı bürokratlarının uzun yıllar süren uğraşları sonucunda ilçeye ege bölgesinin en modern hastanelerinden biri yapılmasına rağmen hastalar beklenileni bulamadı. Torbalı Devlet Hastanesi’ne giden vatandaşlar muayene sırası için uzun süre beklemek zorunda kalıyor. Hastaneden beklediğini bulamayan hastalar yeniden Tire ve İzmir’deki başka hastanelere gitmeye başladı.

HASTANEDEN DÜŞÜNDÜREN GÖRÜNTÜLER

Torbalı Devlet Hastanesi’ne dışarıdan bakıldığında oldukça modern görünmesine rağmen muayene olmaya giden hastalar için durum hiçte öyle değil. Fiziki kapasitesi oldukça geniş olmasına rağmen yaşanan yoğunluktan dolayı hastalar uzun muayene kuyrukları oluşturuyor.Gazetemize gelen görüntülerde bu durumu ortaya çıkarıyor. Hastaneye giden vatandaşlar muayene sırası beklerken kara kara düşünürken sıra süresinin uzaması üzerine hasta ve bitkin düşen bazı hastaların uyuklayan görüntüleri ise hastanede doktor yok mu dedirtiyor. Hastanede yaşanan yoğunluktan doktor odaları da nasibini alıyor. Odalarda aynı anda 3-4 hasta muayene olmak için sırasını beklemeden doktorların odasından içeri giriyor.

HASTA VAR, KABUL YOK

Hastanenin en yoğun olduğu sabah saatlerinde vatandaşlar sıra beklerken hasta kabulde kayıt yapan çalışanın olmaması hastanede gerginliğe yol açtı. Bir başka karede ise vatandaşlar uzun süre muayene sırası beklerken hasta kabulde bulunan görevlinin telefonla uğraşırken ki rahat tavırları dikkat çekiyor. Öte yandan anestezi uzmanlarının çeşitli nedenlerden dolayı ameliyata alamadığı çok sayıda hastanın bugüne kadar sağlığına kavuşabilmek için başka hastanelere gitmek zorunda kaldığı öğrenildi. Bütün bu yaşanan olumsuzluklar Egenin en büyük yatırımlarından biri olan 250 yataklı Torbalı Devlet Hastanesi güven vermiyor dedirtiyor.

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.