CANINIZ SAĞOLSUN GENÇLER

CANINIZ SAĞOLSUN GENÇLER

İzmir ve Ege Bölgesi şampiyonluklarının ardından Türkiye Futbol Şampiyonasında da finale yükselen Torbalı Gençlikspor U-15 Futbol takımı kıl payı şampiyonluğu kaçırdı. Geleceğin yıldızları kupayı kazanamasa da gönülleri kazandı.

“Önemli olan kupa değil,mücadele”

İzmir ve Ege Bölgesi şampiyonluklarıyla adından söz ettiren Torbalı Gençlikspor U-15 takımı Balıkesir Ayvalık’ta düzenlenen U-15 Türkiye Futbol Şampiyonasında finalde Çiğlispor U-15 takımına penaltı atışları sonrasında mağlup olarak mutlu sona ulaşamadı ve şampiyonayı 2.’likle tamamladı. Katıldıkları her turnuvada formaları için kıyasıya mücadele eden geleceğin yıldız adayları şampiyonluğu kıl payı kaçırsa da gösterdikleri performans ve karakterli duruşlarıyla gönüllerde taht kurdu. İzmir ve Ege Bölgesi’nde rakiplerine sahayı dar eden yıldız adayları maç sonunda büyük bir üzüntü yaşadı. Üzüntü yaşayan futbolcuları teselli etmek ise Teknik Direktör Hüseyin Meriç’e düştü. Maç sonunda toplantı yapıp futbolcularına kendileriyle gurur duyduğunu söyleyen Meriç, önemli olan kupa olmadığını gösterilen mücadele olduğunu belirtti.

KUPA İZMİR TEMSİLCİSİNE GİTTİ

İzmir ve Ege Bölgesinde katıldığı turnuvalarda üstün bir performans gösteren Torbalı Gençlikspor, düzenlenen U-15  Türkiye Futbol Şampiyonasında finale çıkma başarısı gösterdi ancak kupa sevinci yaşayamadı. Turnuvaya çok iyi başlayarak İstanbul şampiyonu Beykoz 1908 U-15 Futbol takımını 2-0 yenen temsilcimiz ikinci maçında da Çanakkale temsilcisi Çanakkale Hastane Bayırspor U-15 Futbol takımını 4-0 yendi. Finalde yine İzmir temsilcisi olan Çiğli Belediyspor U-15 Futbol takımına penaltı atışları ile kaybeden temsilcimiz turnuvayı ikincilikle tamamladı.

“FUTBOLCULARIMLA GURUR DUYUYORUM”

Torbalı Gençlikpsor’un başarısının mimarı olan Teknik Direktör Hüseyin Meriç futbolcularıyla gurur duyduğunu belirterek, “Buralara kadar gelerek bizlere gurur ve mutluluğu yaşatan oyuncularıma yürekten teşekkür ediyorum. Gönül isterdi ki buraya kadar gelmişken kupayı da alalım ama napalım kısmet değilmiş. Bu çocukların hepsi birer pırlanta ve geleceğin yıldızı. Hem gösterdikleri mücadele hem de yaşlarından büyük centilmenlikleriyle gönülleri kazanan çocuklarımı tebrik ediyorum. İnşallah hep beraber nice başarılar kazanırız.” İfadelerini kullandı. Hamza BODUR

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.