Atatürk’ün öğrencilerinden bilimsel projeler

Atatürk’ün öğrencilerinden bilimsel projeler

Torbalı Atatürk Anadolu Lisesi TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı dün yapılan törenle açıldı. Çok sayıda bilimsel projenin görücüye çıktığı fuarda öğrenciler projeleriyle davetlilerden tam not aldı.

Torbalı Atatürk Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan bilimsel projeler TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarında görücüye çıktı. Birbirinden güzel 20 proje davetliler tarafından yoğun ilgi gördü. Bilim Fuarı’nın öğrencilerin hem eğitim hem de sosyalleşme adına önemli bir etkinlik olduğunu belirten proje danışmanları gençleri bilime hazırladıklarını vurguladı. 40 öğrencinin 5 aydır üzerinde çalıştığı projeler sergilenirken öğrencilerin heyecanı görülmeye değerdi. Stantlara gelip bilgi almak isteyenlere projelerini ayrıntılı bir şekilde anlatan genç mucitler, projelerinin ilgi görmesi karşısında mutluluk duydu.

“20 PROJE SERGİLENDİ”

Torbalı Atatürk Anadolu Lisesi TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı’nın açılışını Torbalı İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Tosun, Torbalı Atatürk Anadolu Lisesi Müdürü İrfan Uzar ve öğrenciler gerçekleştirdi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Tosun tek tek stantları gezerek projelerini dikkatle dinlediği öğrencileri tebrik etti. Bilim Fuarı hakkında açıklama yapan Torbalı Atatürk Anadolu Lisesi Müdürü Yardımcısı Osman Onuk, “Öğrencilerimiz sıkı çalışarak Bilim Fuarı’nda projelerini sergilediler. Birbirinden kıymetli 20 projemiz var. Öğrencilerimiz ve başlarındaki danışman öğretmenlerimizle birlikte hem eğitim anlamında hem de öğrencilerimizin birbirleriyle iş birliği açısından çok yararlı oldu. Geleceğin mucitleri belki bu stantlarda duruyor. Öğrencilerimiz bizim gurur kaynağımız oldu. Organizasyonda emeği geçen öğrenci  ve öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum.’’ dedi. Hamza BODUR

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.