Geleceğin yıldızları yetişiyor

Geleceğin yıldızları yetişiyor

Kurulalı iki yıl olmasına rağmen birçok başarıya imza atan Ayrancılar Gençlik ve Spor Kulübü alt yapı için de kolları sıvadı. Ücretsiz futbol, basketbol, voleybol ve halk oyunu eğitimi veren kulüp geleceğe yatırım yapıyor.

İki yıl önce kurulmasına rağmen gösterdiği başarılarla adından söz ettiren Ayrancılar Gençlik ve Spor Kulübü alt yapıda da emin adımlarla ilerliyor. Yüzlerce çocuğa futbol eğitimi veren kulüp geleceğin yıldız adaylarını futbol dünyasına kazandırmayı hedefliyor. Bünyesinde eğitim verdiği öğrencilerin sayısı 300’e ulaşan kulüp bu sayıyı daha da arttırmayı planlıyor. Ücretsiz olarak verilen eğitimlerde gençlerin futbol becerilerinin yanında karakterli bir sporcu olarak yetişmelerini amaçladıklarını belirten kulüp yöneticileri hedeflerinin yüksek olduklarını söyledi. Rol model Altınordu Kulübünü aldıklarını belirten kulüp yetkilileri önümüzdeki yıllarda yapılacak çalışmalarla daha fazla genci spor ile tanıştırmayı planlıyor.

“ALTINORDU GİBİ OLMAK İSTİYORUZ”

Kısa sürede çok yolan Ayrancılar Gençlik ve Spor Kulübü alt yapı için de yoğun mesai harcamaya devam ediyor. İstedikleri yere varmak için daha çok yolları olduğunu belirten kulüp başkanı Kasım Ertürk, “İki yıl da çok çalışarak önemli başarılar elde ettik. Tabi bunları anlık başarı olarak bırakmamak için geleceğe yatırım yapmak istiyoruz. Şu anda bütün branşlarımızda bine yakın çocuğumuza eğitim veriyoruz. Bu sayı bizim için yeterli değil. Biz sadece futbol kulübü değiliz ancak futbola ayrı bir önem veriyoruz. A takımımızda da bizim bünyemizden çıkan gençlerimiz var ve hep olacak. Alt yapı sorumlularımız bu konuda fazla mesai harcıyor. İnşallah biz de Altınordu Kulübü gibi futbolcu fabrikası oluruz.” ifadelerini kullandı.

TÜM ÖĞRENCİLERE DAVET

Yaz tatilinde tüm öğrencileri kurslarına davet eden Ertürk, “İki hafta sonra okullar kapanıyor futbol, basketbol, voleybol ve halk oyunu eğitimi almak isteyen tüm öğrencilerimizi kurslarımıza bekliyoruz. Yaz tatilinde hem eğlence hem de eğitim imkanı sunuyoruz onlara. Halk oyunu için yaş kriterimiz yok ama diğer branşlarımız için yaş gruplarımız var. Her geçen gün kalabalıklaşan kocaman bir aile olduk burada. Biz eğitimin yanında çocuklarımızın karakterli olmasını da çok önemsiyoruz. Onları zararlı alışkanlıklardan uzak tutarak sporla tanıştırıyoruz. Velilerin de bu konuda içi rahat olsun.” dedi. Hamza BODUR

 

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.