İzmir Doğalgaz’ın ‘Doğa Bize Küserse’ yarışması sonuçlandı

İzmir Doğalgaz’ın ‘Doğa Bize Küserse’ yarışması sonuçlandı

İZMİR Doğalgaz’ın bu yıl 7’inci kez düzenlediği “Doğa Bize Küserse” konulu resim yarışması sonuçlandı.

Çok sayıda okuldan onlarca öğrencinin katıldığı yarışmada ilk üç eser sahibine diz üstü bilgisayar ve tablet, mansiyon alan üç öğrenciye tablet bilgisayar, eserleri sergilenmeye değer görülen 14 öğrenciye ise alış-veriş çeki hediye edildi. Dereceye giren öğrencilerin öğretmenlerini de unutmayan İzmir Doğalgaz, öğretmenleri yarım ve çeyrek altınla ödüllendirdi. 2012 yılında başlatılan, çocuklarının çevre duyarlılığını arttırmanın yanı sıra resim yeteneklerini de desteklemeyi hedefleyen yarışma bu yıl da okulların ve öğrencilerin ilgi odağı oldu. İzmir ve çevre ilçeleri kapsayan yarışmaya 6-7 ve 8’inci sınıf öğrencileri yoğun ilgi gösterdi.

ÖDÜLLER DÜZENLENEN TÖRENLE SAHİPLERİNE TESLİM EDİLDİ

JÜRİNİN yüzlerce resim arasında seçim yapmakta zorlandığı yarışmada üç eser dereceye girerken, üç esere mansiyon verildi. 14 eser ise sergilenmeye değer görüldü. Dereceye giren eserlerin ödülleri İzmir Doğalgaz Genel Müdürlüğü’nde düzenlenen törenle sahiplerine teslim edildi. Yarışmanın birincisi Hasan Ali Yücel Ortaokulu öğrencisi Azra Altınkaynak bin 500 lira değerinde diz üstü bilgisayar, ikinci Konak İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Sarete Aydeniz bin lira değerinde diz üstü bilgisayar, üçüncü Eren Şahin Eronat Ortaokulu öğrencisi Duru Özenç ise 500 lira değerinde tablet bilgisayarla ödüllendirildi.

DERECEYE GİRENLER

MANSİYONA değer görülen Özel Karşıyaka Takev Ortaokulu’ndan Bilge Aydemir, Gazi Umurbey Ortaokulu’ndan Nil Deniz Sözver, Eren Şahin Eronat Ortaokulu’ndan Elif Dündar ise tablet bilgisayar hediye edildi. Sergilenmeye değer görülen 14 eser sahibi 50 lira değerinde alış-veriş çeki ile ödüllendirildi. Öğrencilerin başarısında öğretmenlerin katkısını göz önünde bulunduran İzmir Doğalgaz, birincinin öğretmenini yarım altınla, ikinci, üçüncü ve mansiyon alan öğrencilerin öğretmenini ise çeyrek altınla ödüllendirdi. Öğrenciler ödüllerini İzmir Doğalgaz Genel Müdürü Ahmet Yetik, Genel Müdür Yardımcıları Cebrail Özdemir, Cafer Demirtaş ve birim müdürlerinin elinden aldılar.

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.