HALI SAHA TUTKUSU BİR BAŞKA

HALI SAHA TUTKUSU BİR BAŞKA

Her kesimden ve her yaştan sporseverin tercih ettiği halı saha maçları, yaz aylarının gelmesiyle birlikte artış gösterdi. Hemen hemen her akşam ilçede bulunan halı sahalarda doluluk yaşanırken talep arttıkça yeni halı sahaları da bir bir hizmete giriyor.

7’den 70’e

Futbol, 7’den 70’e toplumun büyük bir kesimi tarafından takip edilen ve yapılan spor dallarının başında geliyor. Spor yapmak veya stres atmak isteyenler ise yaz aylarının gelmesiyle birlikte soluğu halı sahalarda alıyor. Futbola verilen önem, daha çok küçük yaşlarda başlıyor. Bu ilgi futbol okulu sayısının artmasını sağlıyor. Çok değil bundan 5 yıl önce ilçede sayılı halı saha varken şimdilerde 20’nin üzerinde  halı saha bulunuyor. Gencinden yaşlısına büyük bir tutku olan futbol maçları akşamüzeri saatlerinde başlayıp gece saatlerine kadar sürüyor. Torbalı'da en çok tercih edilen halı sahaların başında ise Metropark Halı Sahası, Şehit Teğmen Serdar Genç İlköğretim Okulu'nda bulunan Eyüp Karagöz Halı Sahası, Ticaret Odası 80.Yıl İlköğretim Okulu bahçesinde bulunan Feti Okuroğlu Halı Sahası, Kaplan Spor Tesisleri'ndeki halı saha ve Ayrancılar Çok Amaçlı Program Lisesi halı sahaları geliyor.

HER MESLEKTEN VATANDAŞ TOP KOŞTURUYOR

Adliye, İŞKUR, siyasi parti temsilcileri, devlet memurları, özel sektör çalışanları gibi her alandan vatandaş halı sahada top koşturuyor. Haftanın ve günün yorgunluğunu atak isteyen vatandaşlar 1 saatlik halı saha maçıyla hem spor yapıyor hem de eğleniyor. 15 İla 70 yaş arasına kadar halı saha maçı yapanların olduğunu söyleyen Metropark Spor Tesisleri Halı Saha sahibi Şehmuz İpekli, "İlçede bu yıl halı saha maçları çok güzel ve eğlenceli bir şekilde sürüyor. Yaz ayında havaların biraz sıcak olmasından dolayı çok fazla yoğunluk olmadı. Ancak Eylül ayı ile birlikte maçlar artmaya başladı. Genellikle hafta sonu dolu olan sahalarımız şimdi hafta içi de dolmaya başladı. Her yaştan insan günün ve haftanın yorgunluğunu atmaya buraya geliyor. Zaman zaman çekişmeli ve sert mücadeleler olsa da maç sonu dostluk kazanıyor.'' dedi.

16 YILDIR MAÇ YAPIYORLAR

Yaklaşık 16 yıldır aralıksız her hafta halı maçı yaptıklarını belirten Torbalı Belediye Meclis Üyesi Kenan Aktaş, "Memur, marangoz, öğretmen, özel sektör çalışanı, eski futbolcu ve daha farklı meslek dallarından arkadaşlarımızla yaklaşık 16 yıldır düzenli olarak her hafta halı saha maçı yapıyoruz. Kadrodaki 3-4 kişi memur oldukları için tayini çıktı ve aramızdan ayrıldı ancak bizler kaldığımız yerden devam ediyoruz. Haftanın ve günün yorgunluğunu atarak hoş vakit geçirmeye çalışıyoruz. Zaten önemli olan da bu. Yoğun geçen iş hayatımızı 1 saatliğine unutup tüm konsantremizi futbola veriyoruz. Bundan sonra da ara vermeden inşallah  uzun yıllar sağlığımız el verdiğince maçlarımıza devam edeceğiz.'' ifadelerini kullandı. Hamza BODUR

 

 

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.