Kaya hizmet yağdırdı!

Kaya hizmet yağdırdı!

Atilla Kaya’nın geride bıraktığı 3 yıllık milletvekili döneminde Torbalı yatırım üssü oldu. İlçeye sağlık alanından eğitim alanına, tarımdan sporsal faaliyetlere bir çok yatırım yapıldı.

1 Kasım 2015 seçimlerinde Başbakan Binali Yıldırım’ın ardından 2. sıradan aday gösterilerek meclise giren Mahmut Atilla Kaya Torbalı’ya önemli hizmetlerin gelmesinde başrol oynadı. Memleketi Torbalı’yı unutmayan ve her fırsatta ilçeye gelerek sorunları dinleyen K     aya, milletin sevgilisi haline gelirken başarılarını yeniden 2. sıradan aday gösterilerek taçlandırdı. Torbalı’nın meclisteki yüzü olan ve her kesimi kucaklayan Atilla Kaya, 3 yıllık milletvekilliği döneminde ise Torbalı’ya hak ettiği yatırımların gelmesi için önemli rol üstlendi.

250 YATAKLI HASTANE YAPILDI

Torbalı halkının çilesi haline gelen hastane problemi Atilla Kaya’nın milletvekilliği döneminde çözüldü. İzmir’de Başbakan Binali Yıldırım’ın ardından gelen Kaya, çeşitli görüşmelerle Torbalı’nın hastane sorununu Ankara’ya taşıdı. Ege bölgesinin en modern yatırımlarından biri olan 250 yataklı devlet hastanesinin açılışına Başbakan Binali Yıldırım katılarak Torbalı’ya verilen değeri gözler önüne serdi. Hastanenin hizmete girmesiyle gündeme gelen doktor ve personel ekliği içinde düğmeye basan Kaya, kısa sürede çeşitli branşlarda doktorların atanmasını ve Torbalıların daha iyi sağlık hizmeti almasını sağladı.

YENİ DİŞ HASTANESİ YAPILACAK

Torbalı’da yaşanan sağlık problemlerinden biri de diş hastanesiydi. Mevcut binanın fiziki ve doktor sayısı olarak yetersiz olmasından dolayı hastalara geç tarihlerde randevu veriliyordu. Diş rahatsızlığı yaşayan vatandaşlar zaman zaman 1 ay gibi uzun bir süre randevu gününü beklemek zorunda kalıyordu. Yeni devlet hastanesinin hizmete girmesiyle eski binanın yıkımına başlandı. Kısa süre içerisinde hastanenin bulunduğu alana vergi rekortmeni Torbalı’ya yakışacak bir diş hastanesi yapılacak. Diş hastanesinin yapım aşamasını Atilla Kaya yakından takip edecek.

35 OKUL YAPILDI

Nüfusu hızla artan Torbalı’da eğitim alanında da tam bir kaos yaşanıyordu. Okul sayısının yetersiz olmasından dolayı öğrenciler 40-50 kişilik sınıflarda 2’li öğretim şeklinde eğitim alıyordu. Sabah 6’da açılan okullarda hava kararıncaya kadar ders işlenmek zorunda kalıyordu. Eğitim kalitesini oldukça düşüren bu durumu Ankara’ya taşıyan Atilla Kaya, Torbalı’ya yeni okullar yapılmasında kilit rol üstlendi. Torbalı’ya ilkokul, ortaokul ve lise olmak üzere içerisinde fizik, kimya ve bilgisayar laboratuarlı, kütüphaneli, konferans salonlu, bahçesinde spor alanları bulunan 35 okul yapılırken bu okullardan bazılarının yapım çalışmaları devam ediyor.

FETREK ÇAYI ISLAH EDİLDİ

AK Parti İzmir Milletvekili Atilla Kaya döneminde Torbalı’ya hükümet tarafından yapılan yatırımlardan Fetrek Çayı’da faydalandı. Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından Türkiye’nin en büyük ıslah çalışmalarından biri de Fetrek Çayı’nda yürütüldü. Sultanlar Vadisi adı verilen proje etaplara ayrılırken çalışmalar yoğun bir şekilde devam ediyor. Aşırı yağışlardan dolayı Fetrek Çayı’nın taşması sonucu çevredeki tarım alanları sular altında kalıyordu. Islah çalışmalarının başlamasıyla çiftçilerin mağduriyeti giderildi.

 

İZBAN SEFERLERİYLE İLGİLENDİ

İZBAN’ın Torbalı’ya uzatılması Torbalılar için çileye dönüşmüştü. Torbalılar İZBAN’la Cumaovası’na kadar gidip burada aktarma için beklemek zorunda kalıyordu. İzmir yönünden Torbalı’ya gelen vatandaşlarda Cumaovası’nda inip aktarma için beklemek zorunda kalıyordu. Vatandaşların bu talebine kulak veren Kaya, seferlerde düzenlemeye gidilmesi için harekete geçti. Aktarmalı ulaşım sorunu giderildi.

SGK BİNASI YAPILDI

Torbalı’nın en kalabalık kurumlarının başında gelen ve şehrin merkezinde kalan Sosyal Güvenlik Kurumu’na yeni bina yapıldı. Ertuğrul Mahallesi’nde yeni binanın hizmete açılmasıyla vatandaşlar daha sağlıklı hizmet almaya başladı. İlçedeki trafik yoğunluğu da biraz daha azaldı. Trafik sorununu daha da çekilmez bir hale getiren kamyonların şehir içini kullanmaması için otoban girişleri değiştirildi. Torbalı’nın çevresindeki taş ocaklarına ve tarım alanlarına daha rahat gitmek isteyen kamyon sürücülerinin talebi doğrultusunda yapılan düzenleme çalışmalarıyla Torbalı merkezinden geçmeye çalışan kamyon sürücülerin sorunları çözüldü.

GÖZTEPE TESİS KURDU

Spora olan sevgisi ve Göztepe taraftarlığıyla sık sık gündeme gelen Milletvekili Atilla Kaya süper lig ekibinin ilçeye yatırım yapmasında etkili oldu. Göztepe Spor Kulübü Pancar Mahallesi’ne devasa bir spor tesisi yapmak için harekete geçti. Tesis çalışmalarının tamamlanmasıyla Torbalı’ya Altınordu’dan sonra Göztepe gibi üst düzey bir kulüp daha tesis kazandırmış olacak.

 

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.