OTCU, SEÇİM GÜVENLİĞİNİ GAZETECİLERE ANLATTI

OTCU, SEÇİM GÜVENLİĞİNİ GAZETECİLERE ANLATTI

24 Hazira seçimlerine sayılı günler kala Torbalı Kaymakamı Kadir Sertel Otcu, seçim güvenliği bilgilendirme toplantısında emekçi gazetecilerle bir araya geldi. Otcu, önemli mesajlarda bulundu.

Tüm önlemler alındı

Torbalı Kaymakamı Kadir Sertel Otcu, seçim güvenliği konusunda bilgilendirme yapmak için gazetecilerle bir araya geldi. Dün gerçekleşen toplantıya Torbalı İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Erkan Bozyel ve Torbalı İlçe Emniyet Müdürü Zeki Oğuz Kesen’in de bulunduğu toplantıda Otcu, 24 Haziran’da seçim güvenliğinin tam anlamıyla sağlanacağını belirtti. Önümüzdeki günlerde siyasi parti liderleriyle de bir araya gelerek seçim için toplantı yapılacağını belirten Otcu, şu ana kadar herhangi bir olumsuz durumun yaşanmadığını belirtti. Kamuoyunun bilgilendirilmesi konusunda emekçi gazetecilere büyük iş düştüğünü belirten Otcu, bu zorlu görev için başarılar diledi.

 293 POLİS VE JANDARMA GÜVENLİĞİ SAĞLAYACAK

Türkiye’nin nefesini tutarak beklediği 24 Haziran seçimleri için artık sayılı günler kaldı. Torbalı’da siyasi partilerde seçim hazırlıkları tüm hızıyla sürerken emniyet güçleri de seçim güvenliği için tüm tedbirleri almış durumda. Torbalı Kaymakamı Kadir Sertel Otçu’nun verdiği bilgilere göre Torbalı’da 123 bin 521 seçmen sandığa giderek oy kullanacak. İlçedeki seçmen sayısının 67 bin 78’i polis bölgesinde 193 sandıkta oy kullanacak. 56 bin 443 seçmen ise jandarma bölgesinde 175 sandıkta oy kullanacak. Seçimin güvenliği için seçim bölgelerinde 179 polis ve 114 jandarma personeli görev yapacak.

TÜM GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALINDI

Torbalı Kaymakamı Kadir Sertel Otçu, “24 Haziran’da gerçekleşecek olan cumhurbaşkanlığı seçimi milletvekili genel seçimlerinin güvenli bir şekilde yapılabilmesi için tüm önlemler alındı. Vatandaşların özgür iradeleri ile sandığa gitmeleri, vatandaşa hiç kimse yada oluşum tarafından dayatma yapılamaması için güvenliğin sağlanması, oy kullanma, oy sayımı yada oyların ilçe seçim kuruluna teslimi sırasında hiçbir usulsüzlüğün yapılmaması için seçimde görevli tüm personeller ile toplantılar yapıldı ve önlemler alındı” dedi.

SAĞDUYU ÇAĞRISI

Seçim döneminde herkese sağduyu vurgusu yapan Otcu, seçim çalışması yapan araç ve devlet memurlarına da uyarılarda bulundu. Otcu, “Her seçim olduğu gibi bu seçimde çok hareketli günler yaşıyoruz. Burada önemli olan sağduyuyu korumamız. İlçe sakinlerini rahatsız etmeden sorunsuz bir seçim tüm çabamız. Özellikle seçim araçları zaman zaman müzik sesini fazla açarak rahatsızlık verebiliyor. Bu konuda şikayet olursa gerekeni yaparız. Ayrıca devlet memurları da tarafsızlığını korumalı. Çünkü bu partileri seçimi ve herkes görevini yapmalı. Bu konuda çok hassasız ve gelen şikayetleri dikkatle değerlendirip kanunun gerektirdiği yaptırımı yapacağız. Hamza BODUR

 

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.