ÇYDD'de muhteşem etkinlik

ÇYDD'de muhteşem etkinlik

Torbalı Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği tarafından muhteşem yaz etkinliği yapılacak.

Torbalı Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, çocukların bilişsel ve duygusal gelişimlerini katkı sağlamak, psikomotor becerilerini olumlu yönde geliştirmek için,  11 Haziran ve 13 Temmuz tarihleri arasında yaz etkinlikleri düzenleyecek. Yaz etkinliği Turuncu Koleji’nde gerçekleşecek. Etkinlik süresince 22 Haziranda Karşıyaka Belediyesi Evrensel Çocuk Müzesi ve Bilim Müzesi, 29 Haziran Ege Üniversitesi Tabiat Tarihi Müzesi ve Botanik Parkı, Pancar AKUT lojistik üssü ziyaret edilecek.

BİÇOK ALANDA EĞİTİM

Spor ve eğlence ile birlikte müzik, resim, dans, boyama etkinliklerinin yanı sıra elektronik hobi dünyası, bilimin en temel kavramlarını en kolay algılayabilecekleri şekilde; atölyeler ve etkinliklerle beslemek, kendilerini özgürce ifade edebilme becerilerini geliştirmek, kodlama ile algoritmik düşünme becerileri geliştirmek,  akıl oyunları, sayıların sihirli dünyası ile matematik biliminin güzelliğini görmek, felsefe ile nitelikli yaşam becerileri ve düşünme becerileri geliştirmek, medya okuryazarlığı ile seçici teknoloji kullanarak bilişim dünyasına yolculuk yapmak,  yazarlık atölyesi, kukla ve yaratıcı drama gibi konu başlıklarının yer aldığı çalışmalar yer alacak. 8- 13 yaş aralığında çocukların eğlenceli ve nitelikli vakit geçirebilecekleri dolu dolu bir yaz olacak.

11 Haziran 13 Temmuz tarihleri arasında yapılacak olan yaz etkinliği kayıtları ÇYDD Torbalı Şubesi’nde, 31 Mayıs-08 Haziran tarihlerinde, hafta içi 14-17 saatleri arasında alınacak olup 100 kişilik kontenjan için, 8-13 yaş aralığında (2. ve 7. sınıfı bitiren)çocuğu olan veliler, ÇYDD Şubesine  şahsen başvurmaları gerektiğini söyleyen Şube Başkanı İhsan Ergin, “Hafta içi, saat 13.00-17.00 saatleri arasında Turuncu Koleji’nde yapılacak olan yaz etkinliği için şubemize gelip bilgi alabilirsiniz” şeklinde konuştu.

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.