3 ilk birden!

3 ilk birden!

Hastanede geri de bıraktığımız birkaç günlük süre içerisinde ilk defa meme küçültme ameliyatı, reflü ameliyatı gerçekleşirken yine ilk defa bir baba doğumhaneye girerek eşinin doğum yaptığı esnada yanında oldu.

Torbalı Devlet Hastanesi’nde 3 ilk birden gerçekleşti. Fiziki donanım olarak Ege Bölgesi’nin en modern hastanelerinden biri olan Torbalı Devlet Hastanesi’nde personel sorunu giderildikçe ortaya vatandaşın taktirini toplayan başarılı çalışmalar çıkıyor. Hastanede geri de bıraktığımız birkaç günlük süre içerisinde ilk defa meme küçültme ameliyatı, reflü ameliyatı gerçekleşirken yine ilk defa bir baba doğumhaneye girerek eşinin doğum yaptığı esnada yanında oldu.

MEME KÜÇÜLTME AMELİYATI YAPILDI

Meme küçültme ameliyatını Başhekim Yardımcısı Şeref Dokçu ve Genel Cerrahi Uzmanı Özhan Çetindağ gerçekleştirdi. Fonksiyonel bir hastalık olan göğüslerin aşırı büyümesi zamanla omurilikte açıklık, bel ağrısı gibi rahatsızlıkları meydana getiriyor. İlk defa uygulanan ve oldukça başarılı geçen ameliyatın ardından Torbalı Devlet Hastanesi vücudun fiziki aktivitelerini olumsuz etkileyen ve birçok kadında görülen bu rahatsızlığın giderildiği merkez olacak.

YILLARIN AĞRISI DİNDİ

Çeşitli hastanelere giden fakat yıllarca şifa bulamayan 68 yaşındaki Cemile Karalar şifayı Torbalı’da buldu. Genel Cerrahi Uzmanı Doktorlar Özhan Çetindağ ve Emir Eröler, hastanede ilk defa reflü ameliyatı gerçekleştirdi. 5 yıldır ilaç tedavisi gören Cemile Karalar’ın sağlık durumu şuanda oldukça iyi. Doktorlara teşekkür eden ve Karalar, “Yıllardır çektiğim acılar son bulduğu için çok mutluyum” dedi. Doktor Özhan Çetindağ ise yaptığı kısa değerlendirmede, “Reflü çok can sıkıcı bir hastalık. Torbalı’da bu ameliyatları gerçekleştirme imkanına sahip olduğumuz için çok şanslıyız” ifadelerinde bulundu.

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.