60 EVLER SUYA HASRET!

60 EVLER SUYA HASRET!

Torbalı’nın en kalabalık sitelerinden olan 60 Evler’de 4 aydır sular akmıyor. Ramazan ayını susuz geçiren site sakinleri, bayram temizliği bile yapamadı. Sular akmadığı halde İZSU’nun her ay fahiş oranda su faturası gönderdiğini de belirten site sakinleri, seslerini Aziz Kocaoğlu’na duyurmak için bir araya geldiler

Torbalı’nın en kalabalık sitelerinden biri olan 60 Evler’de yaklaşık 4 aydır suların akmadığını belirten site sakinleri bu duruma isyan ettiler. Ramazan ayını susuz geçirdiklerini ifade eden site sakinlerinden Emel Özkan, “4 aydır suyumuz akmıyor, sabah 8’den gece 12’ye kadar suyu hiç görmüyoruz. 3.ve 4. katlara o saatlerden sonra da su çıkmıyor. Bütün site çok büyük mağduriyet yaşıyoruz. Evlerimizde temizlik yapamıyoruz, yakında çocuklarımız hasta olacak. Fatura geldiği zaman 2 gün su akıyor, ondan sonra yine kesiliyor. Artık bu durumdan bir kasıt arar hale geldik” dedi.

“Duş bile alamıyoruz”

Evlerindeki su ihtiyacını marketten aldıkları hazır sular ile giderdiklerini belirten Ümmühan Yardımcı, “Günün 1-2 saatinde alt katlara çok az da olsa su akıyor ama o da makinaları çalıştırmaya yetmiyor. Marketten aldığımız su ile çamaşır makinasına tasla su dolduruyoruz. Bulaşıkları elde yıkıyoruz, çoğu zaman duş bile alamıyoruz. Ramazan ayını susuz geçirdik, önümüz bayram, evlerimizde temizlik bile yapamıyoruz. Bayramda misafirlerimiz gelse ne yapacağız bilmiyoruz. Çocuklar okula gidiyor, insanlar işe gidiyor, eve geldikleri zaman duş alacak su yok” dedi.

“Büyükşehir suyumuzla siyaset yapmasın”

İZSU’yu defalarca aradıklarını ancak hiçbir sonuç alamadıklarını belirten site sakinlerinden Şenay Doğu, “Hiç kullanmadığımız halde her ay su faturalarımız 100 liranın altında gelmiyor. İZSU’yu arayıp su akmıyor ama fatura geliyor dediğimizde bize Torbalı’nın hiçbir bölgesinde su kesintisinin olmadığını söylüyorlar. Musluğu çevirdiğimiz zaman sadece hava geliyor, ona da 100 lira ödüyoruz. Büyükşehir Belediyesi sesimizi duysun, bizim suyumuz üzerinden siyaset yapmayın . Gelin yaşadığımız mağduriyeti görün, İzmir’in göbeğinde pislik içinde yaşıyoruz” şeklinde seslenerek sesini duyurmaya çalıştı.

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.