TOKİ başvuruları başladı

TOKİ başvuruları başladı

İlçemiz ayrancılar Mahallesinde inşaatı devam eden 315 konutluk TOKİ konutları için başvurular başladı. Başvurular 18 – 29 Haziran tarihleri arasında yapılacak.

Ayrancılar’da yapımı sona yaklaşan Toplu Konut İdaresi (TOKİ) evleri için 18 Haziran tarihinde başvurular başlıyor. Bayramdan sonra başvurular alınmaya başlanacak.  Ayrancılar TOKİ’de daire tipleri 127 konut altgelir grubu ve 159 konut (3+1) standart tip olarak satışa sunulmuştur. Detaylı satış fiyat ve koşulları T.C.Ziraat Bankası A.Ş.’nin İzmir ilindeki tüm yetkili şubelerinde ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın web sayfası www.toki.gov.tr aracılığıyla duyuruldu.

KURALAR 9 TEMMUZ’DA ÇEKİLECEK

Konut Alma Hakkı ve Konut Belirleme Kurası 09 Temmuz 2018 tarihinde çekilecek. Kura sonucu konut satın alma hakkı kazanarak konutu belirlenen veya konut sayısından az başvuru olması nedeni ile başvuru sırasına göre konut seçimi yapan alıcılar; peşinat bedelinden (%10, %15 ve %25) başvuru bedeli düşüldükten sonra kalan tutarı 16 Temmuz 2018 – 31 Temmuz 2018 tarihleri arasında T.C.Ziraat Bankası A.Ş.’nin İzmir Torbalı Şubesine yatırarak Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalayacaklardır.

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.