KAYA’DAN YATIRIM BAYRAMI

KAYA’DAN YATIRIM BAYRAMI

Bayramda Torbalı’yı karış karış gezen AK Parti’nin Torbalılı Milletvekili Kaya yapılan kamu yatırımlarına vurgu yaptı: “Bizim 2,5 yılda yaptığımız yatırımlar ile 40 yılda yapılan yatırımlar birbirine eşit. Bu yatırımlarının sürekliliği için hemşerilerimizin bizi Ankara’ya bir kez daha güçlü bir destek ile göndermesini istiyoruz.”

Seçim çalışmalarına hız veren Torbalılı AK Parti milletvekili Atilla Kaya bayramı memleketinde geçirdi. Bayram namazını Ertuğrul Camiinde kılan Kaya kahvehaneleri gezip vatandaş ile bayramlaştı. Ardından resmi bayramlaşma ve parti bayramlaşma programına katılan Kaya, Ayrancılar ve Sadık İleri’de SKM açılışı yapıp Muş Bitlisliler ile Çermikliler Derneğini ziyaret etti. İlçedeki STK, hemşeri dernekleri ve muhtarlar ile akşam yemeğinde bir araya gelen Kaya, yarın da müteahhitler ile bir araya gelip Atatürk Sanayi Sitesini ziyaret ettikten sonra Rumeli-Balkan Göçmen Derneğini ziyaret edecek.

İLÇEYE HİZMET YAĞDI

İlçeye yapılan yatırımları değerlendiren Kaya, 2,5 yılda 500 trilyon TL yatırım yaptıklarının altını çizdi. Devlet Hastanesi, Fetrek Çayı, SGK binası, dar gelirliye TOKİ konutları, 25 okul, Huzurevi, İzmir-Aydın duble yolu, İZBAN hattı gibi yatırımlara vurgu yapan Kaya, “Yaklaşık 2 buçuk yıllık süre içerisinde Torbalı ilçemize eski para ile 500 Trilyonu aşkın kamu yatırımı kazandırdık. İlçemize 30 yeni okul, hızlı tren hattı kazandırdık. Şehrimizi diğer ilçelere ve İzmir merkezine bağlayan otoyollar ve bölünmüş yollarla donattık. Sadece 2017 yılında Torbalı'mızda açılan fabrikalarda 20 bin genç kardeşimize istihdam sağladık. Bölgemizin en modern ve en yeni teknolojik imkânlarla donatılmış 250 yataklık Torbalı Devlet Hastanesi'ni hizmete açtık. Belediyemizle el ele vererek, her mahallemize kent meydanları, spor sahaları, gençlik merkezleri kazandırdık. Torbalı’nın 40 yılda aldığı yatırımlar ile bizim dönemimizde aldığı yatırımlar denk. Türkiye’de rekorlar kıran bir ilçenin parlamentoda bir değil birkaç milletvekilinin olması gerekiyor. Ama diğer partiler Torbalı’yı görmezden geldi. Hemşerilerimden bir kez daha bizi Ankara’ya güçlü bir destek ile göndermelerini bekliyoruz” dedi. 

ŞEHİT OLAN ÇOCUKLUK ARKADAŞININ ANNESİNİ ZİYARET ETTİ

AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, bayram dolayısıyla ilçedeki şehit ailelerini de ziyaret etti. Kaya, ilk olarak 1997 yılında Tunceli Pülümür'de şehadet şerbetini içen, çocukluk ve okul arkadaşı Şehit Serdar Genç'in annesi Zeliha Genç'i Torbalı'daki evinde ziyaret etti. Ardından 2016 yılında Diyarbakır Lice'de şehadet şerbetini içen, Torbalılı Jandarma Uzman Onbaşı Mustafa Eser'in annesi Türkan Kalkan'ı ziyaret eden Kaya, her iki ailenin de bayramını tebrik etti. Burada terörle mücadeleye vurgu yapan Kaya "Terörle mücadelede asla taviz vermeyeceğiz. Bu saldırılar bizi asla yolumuzdan döndüremez. Cumhurbaşkanımızın dediği gibi, ne yaparlarsa yapsınlar, biz bu işin arkasını asla bırakmayacağız. Ne Gabar'da bırakacağız, ne Cudi'de bırakacağız, ne Tendürek'te bırakacağız, ne Bestler Dereler'de bırakacağız, ne Kandil'de bırakacağız…"

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.