Dar gelirliye Kaya’dan müjde 5 bin aile ev sahibi olacak

Dar gelirliye Kaya’dan müjde  5 bin aile ev sahibi olacak

Torbalı’nın evladı Atilla Kaya, ev sahibi olmak isteyen dar gelirlere yönelik TOKİ’nin çalışma başlattığına vurgu yaptı. Kaya, hedefimiz 5 yılda 5 bin aileyi ev sahibi yapmak dedi

Seçime 5 gün kala Torbalılı AK Parti Milletvekili M. Atilla Kaya çalışmalarına hız verdi. Ayrancılar’da Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) açılışına katılan Atilla Kaya burada önemli bir müjde verdi. Ayrancılar’da yapımına başlanan TOKİ Konutları’nın ikinci etabı için talepte bulunduklarını açıkladı. Daha önce Yazıbaşı Bahçelievler’e yapılan TOKİ Konutlarının yeni etabının özellikle alt gelir grubuna hitap edeceğini açıkladı. Alt gelir grubun konut sahibi olması açısından TOKİ Projelerinin büyük önem kazandığını söyleyen Kaya “Hedefimiz Torbalı ve Ayrancılar bölgesine 5 yılda 5000 konut kazandırmak” dedi.  

 5 BİN KONUT

TOKİ satışlarında en önemli şartın Torbalı’nın faydalanması olacağını belirten Kaya, “Torbalı'da ikamet eden, dar ve orta gelirli vatandaşlarımızın nitelikli konut ihtiyacını TOKİ eliyle karşılayacağız. 2023'e kadar olan 5 yıllık dönemde Torbalı'daki dar gelirliler için 5 bin TOKİ konutu inşa edeceğiz. Bu konutların satışında Torbalı'da ikamet ediyor olma ve dar gelirli bulunma şartı aranacak. Torbalılı hemşehrilerimiz sadece içinde oturacakları değil, kalitesiyle, teknolojisiyle, çevresiyle, sosyal donatılarıyla kendisine yüksek hayat kalitesi sunacak konutlara sahip olacaklar” dedi. 

BUGÜN 2 MÜJDE VERECEK

Bugün Atatürk Sanayi Sitesi ziyareti ve Rumeli Balkan Göçmen Derneği ziyareti yapacak olan Atilla Kaya saat 12:00’da Metropolis Otel’de Torbalı Ticaret Odası İnşaat Meslek Komitesi toplantısına katılacak. Burada ilçe ile ilgili önemli 2 müjde vereceği açıklanan Atilla Kaya’nın Cuma günü saat 20:00’da Başbakan Binali Yıldırım’ı Ayrancılar’a getireceği öğrenildi.

 

 

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.