815 liraya ev sahibi olacağız

815 liraya ev sahibi olacağız

Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez’in girişimleri, AK Parti İzmir milletvekili Mahmut Atilla Kaya’nın da destekleri ile Ayrancılar’da yapımına başlanan TOKİ konutları için resmi başvuru süresi başladı

TOKİ alt gelir grubu 127 adet konut ve TOKİ orta gelir grubu 159 adet olmak üzere toplamda 286 adet konut için başvuruları kabul etmeye başladı. TOKİ İzmir 2018 satış takvimi içerisinde yer alan projeden satın almak isteyen kişilere yönelik olarak başvurular 18 Haziran 2018 itibari ile başlarken TOKİ İzmir Torbalı Ayrancılar son başvuru tarihi ise 29 Haziran 2018 olarak uygulanacak. Torbalı Ayrancılar TOKİ satılık evler için başvuruda bulunmak isteyen kişiler başvurularını Ziraat Bankası İzmir şubeleri üzerinden gerçekleştirebilecek. Yani İzmir’de yer alan tüm Ziraat Bankası şubeleri üzerinden başvurular kabul edilecek. TOKİ Ayrancılar konut projesi için hak sahiplerini belirlemek üzere 9 Temmuz 2018 tarihinde kura çekilişi yapılacak. Aynı gün TOKİ kura sonuçları açıklanarak sitede ilan edilecek.

AYRANCILAR TOKİ BAŞVURUSU ŞARTLARI NELERDİR?

TOKİ alt gelir grubu başvuru şartları arasında yer alan aşağıda yer alan şartları taşıyan kişilerin başvuruları kabul edilecek olup başvurusu kabul edilen ancak kura çekilişinde adı çıkmayan kişilere TOKİ peşinat iadesi 12 Temmuz 2018 tarihinde gerçekleştirilmeye başlanacak. T.C. vatandaşı olması, Projenin bulunduğu il/ilçe sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya projenin bulunduğu il nüfusuna kayıtlı olması (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuracakların en az 3 yıldır ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmektedir), Toplu Konut İdaresinden  konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması(Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç), Kendisine eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı kat irtifaklı / kat mülkiyetli bağımsız bir bölümünün veya müstakil bir konutunun (tarla, bağ, bahçe, köy evi ve işyeri hariç) olmaması, (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç) (Başvuru sahibinin hisseli olarak sahip olduğu gayrimenkuller hariç) Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması (Eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.), Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 4.500 TL olması (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 4.500 TL olması gerekmektedir.) (İstanbul ilinde gelir şartı 4.800 TL olarak uygulanmaktadır.), Bir hane halkı adına -yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları- yalnızca bir adet başvuru yapması gerekmektedir.

 

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.