Vekilden 2 müjde birden! İmar barışı anlatıldı

Vekilden 2 müjde birden!  İmar barışı anlatıldı

TTO İnşaat Meslek Komitesi tarafından ilçedeki müteahhitlere imar barışı neler getiriyor adı altında bilgilendirme toplantısı yapıldı. Milletvekili Atilla Kaya’nın da katıldığı organizasyonda düzenlemenin getirdiği avantajlara değinildi

Torbalı Ticaret Odası imar barışıyla ilgili ilçedeki müteahhitlere seminer verdi.        Metropolis Otel’de düzenlenen ve davetlilere öğle yemeği ikram edilen İnşaat Meslek Komitesi seminerine Milletvekili Atilla Kaya’da katıldı. 250 kişilik düzenlenen organizasyona çok sayıda katılım olurken imar barışıyla ilgili merak edilenler anlatıldı. Müteahhitlerin soruları cevaplandırıldı. Şırnak’ta şehit düşen Çağatay Necati Dinç’in de dualarla anıldığı organizasyonda vekil Atilla Kaya 2 müjde birden verdi.

ŞEHİDİMİZ UNUTULMADI

İlçeye önemli yatırımlarda bulunarak kalkınmasında önemli rol üstlenen müteahhitlere yönelik düzenlenen İnşaat Meslek Komitesi yemeğinde ilk olarak TTO Başkanı Abdulvahap Olgun konuştu. Sözlerine Şırnak’ta şehit düşen Yazıbaşılı Çağatay Necati Dinç’e rahmet okuyarak başlayan ve terörü kınayan Olgun, “İmar barışıyla birlikte vatandaş devletle helalleşiyor. Ekonomik faydası hazine arazisi vatandaşa en uygun modelle veriliyor. Böylelikle hem vatandaş hem de hazine kazanmış olacak” dedi.

VEKİLİN ÖNEMİNE DEĞİNDİ

Torbalı’nın Türkiye’nin en hızlı büyüyen birkaç bölgesinden biri olduğunu kaydeden Olgun, “Yıllardır Ankara’larda derdimizi anlatmak için çırpınıyorduk. Torbalı çok önemli bir yatırım merkezi. Diplomasi ve bürokraside çeşitli tıkanmalar olabiliyordu. Ama ilçemizden bir ismin vekil olarak Ankara’ya gitmesiyle bu sorunları artık yaşamıyoruz. Mesele particilik meselesi değil. Torbalı’yı temsil eden bir ismin milletvekili olması bizim için çok önemli bir şans. Şahsım ve odam adına bugüne kadar bizlere sağladığı kolaylıklardan dolayı sayın Atilla Kaya’ya teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

VATANDAŞ HÜKÜMETLE HELALLEŞİYOR

Torbalı Ticaret Odası İnşaat Meslek Komitesi tarafından müteahhitlere yönelik düzenlenen imar barışı neler getiriyor seminerine Milletvekili Atilla Kaya’da katıldı. Burada söz alıp konuşma gerçekleştiren Kaya oldukça önemli konulara değindi. Yemeğin düzenlendiği salona geçerken davetlilerle tek tek selamlaşarak hal hatır soran Kaya konuşmasında, “Devletimiz, hükümetimiz her zaman vatandaşa hizmeti öncelikli tutmuştur. Kaçak yollarla yapılan çok sayıda konut var. Bu yerler hazine arazisi olduğu için tapu verilmiyor. Devletimiz vatandaşların evini yıkıp onları mağdur etmek yerine imar barışı adı altında bir düzenleme getirdi. Böylelikle vatandaşlarımız cüzi bir miktar karşılığında evlerine tapu yaptırabilecek” ifadelerinde bulundu.

“TORBALI BENİM MEMLEKETİM”

Gerçekleştirdiği konuşmalarda her fırsatta Torbalı’nın kendisi için ne kadar önemli olduğuna değinen Atilla Kaya, Torbalı için gece gündüz demeden ekibiyle birlikte çalıştıklarını kaydetti. Torbalı’yı görmeyen siyasi partilere yüklenen Kaya, “Bakın partimiz bu kardeşinizi Başbakan sayın Binali Yıldırım’ın ardından 2. sıradan aday gösterdi. Bu Torbalı’ya ne kadar önem verdiklerini gösteriyor. Ama öbür partiler seçilemeyecek sıralardan ya da hiç aday göstermiyorlar. Benim Torbalı’da bir evim varsa sizin de her zaman Ankara’da bir eviniz var” şeklinde konuştu.

DOĞALGAZ İŞLEMLERİ TORBALI’DA

Torbalı’nın uzun yıllardır çözülemeyen sorunlarından biri olan doğalgazla ilgili önemli bir gelişme aktarıldı. Müteahhitleri ve ev sahiplerini oldukça yakından ilgilendiren gelişmeyi aktaran Milletvekili Atilla Kaya, “Torbalı Ticaret Odası tarafından yer tahsisi yapılan alana İzmirgaz abonelik yeri açtı. Artık vatandaşlarımız çeşitli ilçelere gitmek zorunda kalmayacak. Tepeköy Mahallesi’nde çalışmaların tamamlanmasıyla ilçemize önemli bir yatırım daha gelmiş olacak” dedi.

ÜNİVERSİTE SINAVLARI TORBALI’DA

İlçenin başlıca sorunlarından biri de üniversite sınavlarının Torbalı’da yapılmamasıydı. Her yıl binlerce Torbalılı üniversite sınavı için sabah erkenden kalkıp saatlerce yol çilesi çekmek zorunda kalıyordu. Bu sorunu gündemine aldığını ve gerekli görüşmeleri yaptığını kaydeden Kaya, “Bundan sonra çocuklarımız saatlerce yol gitmek zorunda kalmayacaklar. Evlerinden çıkıp yürüyerek sınav olacakları okula gidebilecekler. Bu durumun gençlerimizin başarısını artıracağına inanıyorum. Her şey Torbalımız için” diyerek sözlerini tamamladı. Vedat AKSU

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.