Torbalı AK Parti dedi

Dün gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde resmi olmayan sonuçlara göre Torbalı’da Muharrem İnce yüzde 42, Recep Tayyip Erdoğan ise yüzde 39 oy aldı. Milletvekili seçimlerinde ise AK Parti yüzde 33.67, CHP yüzde 32.7, HDP yüzde 14.11, İyi Parti yüzde 11.21, MHP ise yüzde 6.86 oy aldı

Tüm yurtta olduğu gibi Torbalı’da sandık başına gitti. Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili genel seçimleri seçim sonuçları en çok merakla beklenen ilçelerden biri olan Torbalı’da Atilla Kaya farkı yaşandı. AK Parti Milletvekili olan ve bu seçimde de 2. sırada yer alan Kaya, seçim döneminde yaptığı başarılı çalışmalarla hem Cumhurbaşkanlığı hem de milletvekili seçiminde partisinin oylarını arttırdı. AK Parti, Torbalı’da milletvekili seçimlerinde birinci parti olurken, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de ciddi bir oy potansiyeli yakaladı.

Konvoylar susmadı!

Torbalı’da birinci parti çıkan AK Parti ve cumhurbaşkanı seçimlerinde Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyen Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) seçmenleri büyük coşku yaşadı. Sonuçların açıklanmasından kısa bir süre sonra meydanlara çıkan seçmenler, sonuçları kutladı. Torbalı Belediye Meydan’ında toplanan binlerce kişi hem Cumhur İttifakı’nın hem de Recep Tayyip Erdoğan’ın zaferini kutladı. Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, AK Parti İlçe Başkanı Hasan Akbıyık, MHP İlçe Başkanı Muhammet Oral’ın da bulunduğu meydanda hem parti hem de Türk bayrakları dalgalandı.

ATİLLA KAYA FARKI!

AK Parti, milletvekili seçimlerinde İzmir’de yüzde 28 oranında oy alırken, Atilla Kaya farkı ile Torbalı’da yüzde 5’lik bir artışla yüzde 33.51 oy aldı. AK Parti’nin 2. Bölge’de birinci çıktığı tek ilçe ise Torbalı oldu. Dün gerçekleştirilen seçimlerde oy verme işlemi saat 08.00’de başlayıp 17.00’da sona erdi. 2015 yılında AK Parti İzmir Milletvekili olan Torbalılı Atilla Kaya ve ilçe teşkilatının yoğun çalışması, sandığa yansıdı. 2015 yılındaki seçimlerde yüzde 37.1 ile Torbalı’da 35 bin 525 seçmenin oyunu alan AK Parti, 2018 seçimlerinde ise yüzde 35.1’lik oy oranıyla birinci parti çıktı. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yüzde 41 oy alan AK Parti, bu alanda da birinci olurken, İzmir’deki en yüksek oyu alan ilçeler arasındaki yerini de aldı. AK Parti’nin Torbalılı siyasetçi Atilla Kaya’yı tekrar 2. sıradan milletvekili adayı yapması, seçmenlerin oy vermesinde önemli bir etken olarak gözlemlendi.

İPEKLİ MECLİSE GİREMEDİ

Torbalı’daki 123 bin 521 seçmen sandığa gitti. İlçede 60 mahallede 368 sandık kuruldu. Torbalı’da Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’ye yüzde 42 oranında oy çıktı. Milletvekili seçimlerinde ise bu oran yüzde 32. 7’de kaldı. CHP 1. Bölgeden 7 milletvekili çıkarırken 8. sıradan aday olan Sefer İpekli meclise giremedi. Öte yandan Sefer İpekli oyunu eşi Zeliha ve kızı Sultan’la birlikte kullandı. 

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.