Torbalı’nın gururu oldu

Torbalı’nın gururu oldu

Torbalı’da yetişen bürokratlar son dönemde bir bir üst düzey görevlere getirilirken, önceki gece imzalanan bir kararnamede ile Torbalı bir kez daha gurur yaşadı. Arslanlarlı Cenk Sarıgöl, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Bakanlık Müşavirliğine getirildi

2012 yılından bu yana Türkiye Büyük Millet Meclisi, AK Parti Grubu Siyasi Danışmanı(Grup Danışmanlığı) görevi yapan Torbalılı Cenk Sarıgöl, yıldızını parlatmaya devam ediyor. Son olarak 15 Temmuz Darbe Araştırma Komisyon Üyeliğine getirilmesi ile gündem olan Cenk Sarıgöl, şimdi de en önemli bakanlıklardan birinde kritik bir göreve getirildi. Sarıgöl, resmi gazetede yayınlanan kararname ile birlikte Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Bakanlık Müşavirliği görevine getirildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi imzalı karar, resmileşti. Torbalı’nın Arslanlar köyünde doğup büyüyen ve uzun yıllar Torbalı’da gazetecilik yapan Cenk Sarıgöl, ilçede sevilen bir isim. Sık sık Torbalı’da baba ocağını ziyaret eden Sarıgöl, ilçe ile sıkı bağlarını sürdürüyor.

“TORBALI’NIN EVLATLARI BÜROKRAT OLUYOR”

Cenk Sarıgöl’ün üst düzey bir göreve getirilmesi ile büyük gurur yaşayan Torbalı, bu anlamda son yıllarda oldukça şanslı. Milletvekilliğine seçildiğinde“Torbalı’nın evlatları, üst düzey bürokrat olacak” söylemi ile ilçede heyecan yaratan AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya’nın ifadeleri bir bir hayat buluyor. Bu ifadelerden kısa süre sonra TÜRKSAT Genel Müdürlüğü’ne Torbalılı Cenk Şen atanırken, kısa bir süre sonra da Çaybaşılı Şerif Kaçmaz, İzmir PTT Baş Müdürlüğü görevine atanmıştı. Geçtiğimiz yıl güzel bir haber de Manisa’dan gelmişti. 1959 yılı Özbey doğumlu olan; ilk, orta, lise eğitimini Torbalı’da tamamlayan PTT Manisa Başmüdür Vekili Bilal Özlü, PTT Manisa Başmüdürlüğüne atanmıştı. Atilla Kaya, seçildiğinden bu yana, Torbalılı bürokratlar bir bir terfi haberleri ile gündeme geliyor. 

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.