Mahallesi destek çıkmadı!

Mahallesi destek çıkmadı!

Sefer İpekli’nin meclise girememesi Torbalı’da adeta şok etkisi yarattı. Vekilliği kıl payı kaçıran İpekli’nin uzun yıllardır yaşadığı Atatürk Mahallesi’nde AKP 3149, CHP ise sadece 652 oy alabildi

CHP İzmir 1. Bölge 8. sıradan milletvekili adayı gösterilen Sefer İpekli meclise kıl payı giremedi. Sandıkların açılmaya başlamasıyla CHP İzmir’den 8 milletvekili çıkaracak oy oranını yakalamıştı. Ancak ilerleyen saatlerde sandık sayısı açıldıkça HDP oy oranını artırarak yüzde 10 barajını aştı. HDP’nin barajı aşması ve İYİ Parti’nin İzmir’den milletvekili çıkarmasıyla CHP geçen seçimlerde olduğu gibi 7 barajında kaldı ve 8. sıradaki İpekli meclise giremedi.

GECESİNİ GÜNDÜZÜNE KATTI

Sefer İpekli’nin meclise girememesi Torbalılı sevenlerinde büyük üzüntüye neden oldu. Seçim bölgesini karış karış gezerek vatandaşlarla sohbet eden, partinin hedeflerini anlatan ve gecesini gündüze katan Sefer İpekli öbür ilçelerin yanı sıra Torbalı’dan beklediği desteği göremedi. Bu durum İpekli cephesinde şok etkisi yaratırken CHP Torbalı’da AK Parti’nin gerisinde kaldı.

TEŞEKKÜR ETTİ

Oldukça yorucu bir süreci geride bırakan Sefer İpekli vekil olamasa bile yaptığı çalışmalarla gönülleri fethetti. Önemli bir kitlenin desteğini arkasına alan Sefer İpekli yaşadığı Atatürk Mahallesi’nde ise istediği sonucu alamadı. AK Parti bu mahalleden 3149 oy alırken, CHP 652 oy alabildi. Sefer İpekli seçim sonuçlarının ardından yaptığı açıklamada, “Seçim çalışmaları süresince çıktığım bu yolda beni yalnız bırakmayan, eşlik eden CHP örgüt emekçilerimize, il, ilçe başkanlarımıza ve yöneticilerine, aileme, tüm dost ve akrabalarıma yürekten teşekkür ederim” ifadelerine yer verdi.

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.