Çağlar seçimi değerlendirdi “Milletin iradesi kazandı”

Çağlar seçimi değerlendirdi  “Milletin iradesi kazandı”

Torbalı AK Parti SKM Başkanı Özgür Erman Çağlar seçim sürecini gazetemizden Bülent Aksoy ve Vedat Aksu’ya değerlendirdi. Gelecek vaat eden başarılı siyasetçi, bizi bugünlere getiren inanarak yaptığımız çalışmalarımızdır dedi

24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili seçimleri geride kaldı. Seçimlerin ardından AK Parti’nin Torbalı’daki seçim çalışmalarını yürüten SKM Başkanı ve aynı zamanda Belediye Başkan Vekili ve Belediye Meclis Üyesi olan Özgür Erman Çağlar kapsamlı olarak değerlendirmelerde bulundu. Seçimlerin Türkiye’ye hayırlı olması temennisinde bulunan Çağlar, “66 gün süren güzel ve yoğun bir seçim süreci yaşadık. Çalışmalarımızın meyvesini aldığımız için mutluyuz. Halkımız bizleri tercih ederek bizlere güvendiklerinin mesajını verdi. Sorumluluğumuzun farkındayız. Seçim süreci boyunca çalışmalarından dolayı partimizin ana kademesine, ilçe başkanımıza, belediye başkanımıza, meclis üyelerimize, kadın kollarımıza, gençlik kollarımıza, yönetim kurulumuza, mahalle başkanlarımıza, tüm delege ve üyelerimize, partimize üye olmayıp destek olanlara, Cumhur ittifakında yer alan diğer siyasi parti temsilcilerine, büyük küçük demeden emeği geçen herkese ve özellikle isimsiz kahramanlara SKM Başkanı olarak teşekkür ediyorum” dedi.

Cumhur ittifakında yer alan diğer siyasi partilerle Torbalı’da nasıl bir dialog halindesiniz?

Liderimiz, Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bir neferi olarak Cumhur ittifakında yer alan diğer siyasi parti temsilcileriyle Torbalı’da çok olumlu bir çalışma yürüttük. Sürekli olarak koordine halindeydik. Bu öyle sıradan bir seçim değildi. Milletin iradesine oyun oynanmaya çalışıldı. Dış ve küresel güçler, dışarıda PKK ve DAEŞ içerde ise FETÖ’cülere karşı bir seçim süreci geçirdik. Milletin iradesi yok sayılmaya çalışıldı ama bir kez daha gördük ki millet iradesi kazandı. Reisimiz bana milletim yeter derken ne demek istediğini tüm dünyaya bir kez daha göstermiş olduk.

Torbalı İzmir oy ortalamasının üzerinde aldı, ne düşünüyorsunuz?

Seçim süreci boyunca çok yorulduk. Ama yorulmamıza değdi. Torbalı sonuçlarının İzmir ortalamasından yüksek olmasıyla ilgili pek yorumda bulunmak istemiyorum ama burada vekilimiz sayın Atilla Kaya faktörü ön plana çıkıyor. Torbalılar kendisini oldukça seviyor. Kendisine de Torbalımıza kattığı değerlerden dolayı ayrıca teşekkür etmek istiyorum.

Torbalı’da başarılı olduğunuzu düşünüyor musunuz?

Öncelikle seçim sonuçlarına bakacak olursak Torbalı’da başarılı olduğumuzu düşünüyorum. Ama bu başarı sadece benim ya da adı ön planda olan birkaç kişiye ait değil. Eğer ortada bir başarı varsa bu hepimizindir. Ama eğer ortada bir başarısızlık olursa o zaman oturur, nerde yanlış yaptığımızı düşünmeye başlarız. Biz bir ekibiz.

Seçim sonuçlarının Torbalı dağılımına bakıldığında kırsal kesimlerdeki oy oranı merkez mahallelerden daha yüksek. Bunu neye bağlıyorsunuz?

Kırsalda daha başarılı olmamızın sebebi şehir merkezindeki bazı algıları kıramadığımızdan kaynaklanıyor. Bizim de mücadelemiz bu yönde daha çok ağırlık kazanıyor. Ön yargılarla mücadele ediyoruz. Bazı algıları yıkmakta zorlanıyoruz. Bu durum sadece Torbalı’da değil maalesef İzmir genelinde var. Ama her geçen davamızı daha iyi anlatmak yolunda emin adımlarla ilerliyoruz.

Bir önceki seçimlere oranla oylarınızda 900 civarı artış görülüyor. Bunun sebebi Torbalı’ya yapılan göç mü yoksa yaptığınız çalışmalarla partiye kazandırdığınız oylar mı?

Bence bu oylar yaptığımız çalışmalarla partiye kazandırdığımız oylar. Çünkü kimse durduk yere bir partiye oy vermez. Sahadaki çalışmalarımızdan, izlediğimiz politikadan etkileniyor olacaklar ki sandık başına gittiklerinde tercihlerini bizden yana kullanıyorlar.

Önümüzde belediye seçimleri var. Saha çalışmalarına ne zaman başlayacaksınız?

Şuan için genel seçimi yorumluyoruz. Seçim sonuçlarının bize ne anlattığı üzerinde fikir alışverişinde bulunup istişareler yapacağız. Konuşup, tartışıp varsa eksiklerimizi tespit edeceğiz.

Başbakan Binali Yıldırım son mitingini Torbalı’da yaptı. Sizin için ne anlam ifade ediyor?

Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’ın Torbalı’ya gönül bağı var. Özellikle vekilimiz Atilla Kaya ile arasında çok güçlü bir iletişim var. Torbalımıza İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı da dahil daha önce de gelmişti. Hastanemizin açılışına katıldı. Torbalı Başbakanı, Başbakanımız Torbalı’yı çok seviyor.

Kamuoyunda partide küskünlerin olduğuna dair bir algı var, sizce bu doğru mu?

Kesinlikle katılmıyorum. Partiye, davaya küskünlük olmaz. Bazı kişisel kırgınlıklar olabilir ama bunlar isimler arasındadır. Bu da konuşulur, bir araya gelinip çözüme kavuşturulur. Ama davaya, partiye küsülmez. Bizim ortak paydamız AK Parti’dir.

AK Parti Torbalı’da bundan sonra nasıl bir yol izleyecek?

Parti olarak önceliğimiz üyelerle ilgili olacak. Üye listelerimizi güncelleyeceğiz. Daha sonra yakaladığımız enerji ve sinerjiyi belediye seçimlerine taşıyacağız.

Seçim süreci boyunca biz gazeteciler bile yorulduk ama siz gece gündüz çalıştınız, bu enerjinizi nereden alıyorsunuz?

Bizimkisi davaya inanmışlık. Adanmışlık. Bize umut bağlamış insanlar var. Hizmet bekleyen, yaşadıkları sorunların çözülmesini isteyen. Bu vatandaşlarımıza ulaşamadan nasıl rahat uyuyabiliriz ki.  İçimizdeki AK Parti sevgisiyle 66 günlük seçim sürecini nasıl geçirdiğimizi anlayamadık desem yeridir.

AK Parti Torbalı’da kurulduktan sonra Torbalı’da 2004 ve 2009 belediye seçimlerini kaybetti. Şuan hem belediye AK Parti’de hem de ilçemizden Atilla Kaya milletvekili. Son seçimlere baktığımızda ise AK Parti hep birinci parti. Günün birinde buralara geleceğinize inanıyor muydunuz?

İnanıyorduk. Zaten inanmasak başaramazdık. Bir gün Torbalı’da bu başarıyı yakalayacağımızdan kimsenin şüphesi yoktu. Ama hedefimiz çok daha fazlası. Yani AK Parti Torbalı’da çok daha başarılı olacak.

Son olarak CHP Milletvekili Adayı Sefer İpekli hakkında ne düşünüyorsunuz?

Sefer Bey Torbalı’da uzun yıllardır siyaset yapan bir isim. Demokratik hakkını kullandı. Fakat siyaset böyle bir şey. Kazanmak olduğu gibi kaybetmekte var.

Eklemek istedikleriniz nelerdir?

Torbalı genelinde seçim süreci boyunca gerginlikten uzak bir hava soluduk. Sorunsuz bir seçim atlattık. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Seçim sonuçlarının Türkiyemize hayırlı olmasını en içten dileklerimle temenni ediyorum. Bülent AKSOY/ Vedat AKSU

 

 

 

 

 

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.