İtfaiye gelmedi! Vatandaş seferber oldu

Çıktığı ağacın tepesinden inemeyen yavru kedi için vatandaşlar itfaiyeyi aradı. İtfaiye ilk olarak sıkışma olmadığı için gelmeyeceğini söyledi. Kendi çabaları sonucu kediyi indiremeyen vatandaşların defalarca aramasının ardından itfaiye olay yerine gelerek yavru kediyi ağaçtan indirdi

CUMHURİYET Mahallesi Haluk Alpsü Bulvarı üzerinde önceki gün akşam saatlerinde oldukça ilginç bir olay yaşandı. Çıktığı ağacın tepesinden bir daha inemeyen yavru bir kedinin miyavlama seslerini fark eden çevredeki vatandaşlar kediyi kurtarmak için seferber oldu. Yaklaşık 20 dakika süren uğraşlar sonuçsuz kalınca vatandaşlar bu kez itfaiyeyi aradı.

İTFAİYE GELMEDİ

110’U arayarak bir kedinin ağacın tepesinde mahsur kaldığını söyleyen vatandaşlara itfaiye ekipleri ilk olarak sıkışma olmadığı için görev alanlarına girmediğini söyledi. Bunun üzerine vatandaşlar hayvan barınağını aradılar fakat barınaktan da biz gelemeyiz itfaiyeyi arayın cevabı geldi. Bunun üzerine yavru kedinin ağacın tepesinde mahsur kalmasına gönlü razı olmayan vatandaşlar polisi arayarak yardım istese de polis merkezi vatandaşlara itfaiyeyi aramaları gerektiğini söyledi.

TELEFONDA TARTIŞTILAR

VATANDAŞLAR bütün uğraşlarına rağmen yavru kediyi bir türlü ağaçtan indiremedi. Düşme pahasına ağaca çıkan vatandaşlar ortaya ilginç görüntüler çıkarırken itfaiyenin gelmemesi zamanla vatandaşların sinirlerini gerdi. Bunun üzerine bir vatandaş tekrar itfaiyeyi arayarak, telefonu açan itfaiye görevlisiyle oldukça hararetli bir şekilde tartışmaya girdi. Dakikalarca süren konuşmanın üzerine itfaiye görevlisi hattı meşgul ediyorsunuz diyerek telefonu bir kez daha kapattı.

VATANDAŞLARDAN ALKIŞLI TEŞEKKÜR

KALABALIĞI gören yoldan geçen vatandaşların toplanmasıyla daha da ürken yavru kedi ağacın en tepesindeki ince dallara kadar tırmanırken itfaiye vatandaşlar tarafından defalarca arandı. Yoğun telefon trafiği üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri yavru kediyi ağaçtan indirerek sahibi olduğunu iddia eden vatandaşa teslim etti. İtfaiye erinin kediyi teslim etmesinin ardından oldukça ürktüğü gözlemlenen yavru kedi sahibinin elinden kaçarak bir arabanın altına girdi. Daha sonra arabanın altından çıkan ve bulvar üzerinde hareketli dakikaların yaşanmasına sebep olan yavru kedi sahibi tarafından eve götürüldü. Sıkışma olmadığı ve kedinin ağaçtan kendisinin inebileceğini düşündükleri için olaya müdahale etmediklerini belirten itfaiye erlerine vatandaşlar alkışlayarak teşekkür edince yaşanan gerginlik sona erdi. Vedat AKSU

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.