378 Suriyeli okuma yazma öğrendi

378 Suriyeli okuma yazma öğrendi

Yabancı uyruklulara yönelik Torbalı’da açılan 18 okuma yazma kursunda çoğunluğu Suriyeli olmak üzere 378 kişi dilimizi öğrendi

İlçe Milli Eğitim Müdürü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın başlattığı okuma yazma seferberliğinin ardından Torbalı’da açılan kurslarla ilgili açıklama yaptı. Okuma yazma seferberliğinin ardından 191 kurs açılırken bu kurslar sayesinde 1163 kişi okuma yazma öğrendi. Özellikle ev hanımlarının büyük rağbet gösterdiği kursların sayısı ise önümüzdeki yıl daha da artacak.

18 KURS AÇILDI

Okuma Yazma Seferberliğiyle başlatılan kurslardan başta Suriyeliler olmak üzere çok sayıda yabancı uyruklu insanda yararlandı. Bu gruba girenleri yabancı uyruklu misafirlerimiz ifadeleriyle tanımlayan İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Tosun, kurslarla ilgili yaptığı açıklamada yabancılar için 18 kurs açıldığına dikkat çekti. Açılan kurslar sayesinde 378 kişi Türkçe okuma ve yazma öğrendi.

“KURSLAR OLDUKÇA BAŞARILI”

Yabancı uyruklular için A1, A2 ve B1 seviyesinde okuma yazma kursları açıldı. 11 A1, 5 A2 ve 2 tane de B1 seviyesinde açılan kurslarda Suriyeli ağırlıklı 378 kişi dilimizi öğrendi. Kursların oldukça başarılı geçtiğini kaydeden Cafer Tosun, “Güzel dilimizi ülkemizde yaşayan yabancı uyruklu misafirlerimizin de öğrenmesi için canla başla çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.