Gazi Çiftçi’ye özür ziyareti

Gazi Çiftçi’ye özür ziyareti

Türkiye’yi ayağa kaldıran Torbalı’daki olayın yankıları sürüyor. Trafikte tartıştığı servis şoförü tarafından eşiyle birlikte darp edildiğini iddia eden Güneydoğu Gazisi Murat Çiftçi’yi şoförün çalıştığı firmanın sahibi ziyaret etti

Türkiye’yi ayağa kaldıran Torbalı’daki olayın yankıları sürüyor. Trafikte tartıştığı servis şoförü tarafından eşiyle birlikte darp edildiğini iddia eden Güneydoğu Gazisi Murat Çiftçi’yi şoförün çalıştığı firmanın sahibi ziyaret etti. Olay gündem olmadan önce çalışanın işine son verdiğini belirten firma sahibi Sedat Çetin, gaziye evinde ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Gaziye çiçek takdim eden Sedat Çetin, “ Böyle bir olay yaşandığı için çok üzgünüz. Şoförün işine son verdik. Şoförümüz 30 yıl uzun yollarda şoförlük yapan ve bugüne kadar herhangi adli bir olaya karışmamış biri. Ancak ne yazık ki böyle bir olay yaşandı. Son derece üzgünüz. Maddi ve manevi olarak gazimizin yanındayız” açıklamalarında bulundu.

ŞOFÖR KENDİNİ SAVUNDU

Öte yandan gaziye saldırdığı iddia edilen şoför F.O. ilk kez konuştu. Gazi Murat Çiftçi’nin anlattıklarının doğru olmadığını belirten servis şoförü, “olay gazinin anlattığı gibi değildir. Ters yönden gelen ben değil kendisiydi. Üstelik saldırıyı ilk o gerçekleştirdi. Onun gazi ya da engelli olduğunu bilmiyordum. Bilseydim ne kadar haklı olursam olayım müdahalede bulunmazdım. Ayrıca benim vatan haini olduğumu, terör yandaşı olduğumu iddia etmiş. Ben Atatürkçü, Selanik göçmeni bir vatandaşım, terörle hiçbir işim olmaz” dedi. Şoför ayrıca saldırıda bıçak kullanmadığını ifade etti.

 

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.