Dolmuş güzergahları arttı

Dolmuş güzergahları arttı

7 Eylül Köy Dolmuşları Kooperatifi tarafından hastaneye ulaşım hizmeti talebi UKOME tarafından onaylandı. Dolmuşların güzergahına hastanede eklendi

TORBALI’DA kırsal mahallelere servis taşımacılığında hizmet kalitesini gün geçtikçe artıran 7 Eylül Köy Dolmuşları Kooperatifi, İlçenin ulaşım hizmetinden mahrum bırakılan mahalleleri arasında gösterilen aralarında Muratbey Mahallesi’nin de bulunduğu birçok bölgeyi güzergahı içerisine dahil etme kararı aldı. Hızla büyüyen ve gelişen Torbalı’nın en büyük mahallelerinden olan Muratbey Mahallesi’ndeki ulaşım sorununa 7 Eylül Köy Dolmuşları Kooperatifi’nden dev bir hamle geldi. Özellikle de yeni 250 yataklı Torbalı Devlet Hastanesi’nin D-550 İzmir Aydın Karayolu’na yapılmasıyla birlikte ulaşım alanında büyük sorun yaşayan ilçe halkının sessiz çığlığını işiten 7 Eylül Köy Dolmuşları Kooperatifi, 20 Haziran’da UKOME’ye talepte bulundu. Hizmet güzergahlarına Çaybaşı ilçe garajı başta olmak üzere İsmetpaşa Caddesi, Kazımdirik Caddesi, Mithatpaşa Caddesi, Torbalı Caddesi, Naci Tuncer Caddesi, Torbalı Adliyesi’nin hemen arkasında bulunan 5014 Sokak ve Bayındır Kavşağı üzerinden yeni 250 yataklı Torbalı Devlet Hastanesi’ni eklemek istediklerini UKOME’ye ileten 7 Eylül Köy Dolmuşları Kooperatifi üyeleri, sonunda muradına erdi.

SEFERLER NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

20 UKOME üyesinin bir araya geldiği toplantıda 7 Eylül Köy Dolmuşları Kooperatifinin yeni güzergah talebini değerlendiren üyeler, onayı verdi. UKOME’nin bu kararının ardından ilçede güzergahlar netlik kazandı. Buna göre, bünyesinde toplamda 51 araç bulunan ve kırsal bölgeler taşımacılık hizmeti gören 7 Eylül Köy Dolmuşları Kooperatifi’ne bağlı 15 araç, Çaybaşı ilçe garajını son durak olarak kullanacak. Çaybaşı’dan planlı ve programlı bir şekilde kalkacak olan dolmuşlar, sırasıyla Tepeköy Mahallesi sahasında bulunan İsmetpaşa Caddesi, Kazımdirik Caddesi ve Ertuğrul Mahallesi sahasında bulunan Mithatpaşa Caddesi üzerinden Torbalı Caddesi’ni güzergah olarak izleyecek. Naci Tuncer Caddesi üzerinden Torbalı Adliyesi’nin arka sokağından devam edecek olan köy dolmuşları, yeni Torbalı Devlet Hastanesi’ne ulaşım hizmeti sunacak. UKOME kararının ardından 7 Eylül Köy Dolmuşları Kooperatifi’ne bağlı 15 dolmuşun kararın alınmasının ardından eklenen güzergahlarda kısa süre içerisinde hizmet vermesi bekleniyor.

 

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.