Ağız Sağlığımız Başarılı Mühendise Emanet

Ağız Sağlığımız Başarılı Mühendise Emanet

Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ülke genelinde ses getiren projelere imza atan mühendisler tarafından yapılıyor. Özellikle şantiye şefi Ferdi Daye, İzmir’in en yüksek gökdeleni olan Folkart Tower yapım ekibinde yer aldı

25 ÜNİTE olarak tasarlanan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, ilerleyen dönemde 40 üniteye çıkarılacak. 9 bin 700 metrekarelik alana inşa edilecek olan dev sağlık merkezi 12 milyon liraya mal olacak. 5’i engelli olmak üzere 75 araçlık otoparka sahip olacak kurumda tedavi olmaya gelen hastalar park etme derdiyle uğraşmayacak. Ayrıca Torbalı’ya yapılan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Bayındır, Ödemiş, Selçuk gibi güney ilçelerinin merkezi olacak.

“Çekirdekten Yetiştim”

İNŞAAT aşamasında kontrolü elden bırakmayan genç Şantiye Şefi Ferit Daye’nin kariyeri başarılarla dolu. İnşaat sektöründe çekirdekten yetiştiğini ifade eden Ferit Daye, Hatay’daki Mustafa Kemal Üniversitesi’nden 2013 yılında İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu. İzmir’de yaşayan Daye’nin ilk görev yeri ise İzmir’in en yüksek gökdeleni olarak bilinen Folkart Tower sahası oldu. Ankara’da Bilkent Hastanesi yapımı, İstanbul-Kartal’da  14 katlı rezidans inşaatı, Erzurum İl Emniyet Müdürlüğü binasının yapımında saha şefi olarak görev aldı. Çorum’daki çalışma süreci bittikten sonra çalıştığı firmanı  yönlendirmesiyle Torbalı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde şantiye şefliğine getirildi.

İki Ay Önce Teslim

ŞANTİYE Şefi Ferit Daye “Ailem de inşaat sektöründe olduğu için çekirdekten yetişmem mesleği yapmamda yardımcı oldu. 5 yıldır etkin olarak sektörün içindeyim. Bir çok şehirde çalıştım, işimi hakkıyla yapmaya çabaladım. Daha önceleri saha şefiyken şimdi şantiye şefi olarak görev yapmaya başladım. Burada da görevimi yerine getirmeye çalışıyorum. Milletvekili Atilla Kaya’nın denetimden sonra da inşaat sürecimiz daha da hızlandı. İki ay önce teslim etmeyi hedefliyoruz.” dedi.

 

 

 

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.