Pişkin sürücü emniyete takıldı!

Pişkin sürücü emniyete takıldı!

Ayakta yolcu aldığı ve şoförünün emniyet kemeri takmadığı gerekçesiyle durdurulan bir dolmuşun güzergah belgesi olmadığı ortaya çıktı. Trafik ekipleri yolcuları dolmuştan indirirken şoföre kurallara uymadığı için cezai işlem uyguladı

Yolcu taşımacılığında bulunan dolmuşlarla ilgili son dönemde artan şikayetler İlçe Emniyet Müdürlüğü’nü harekete geçirdi. Yolcuların güvenliğinin hiçe sayılması, ayakta yolcu alınması, klimaların çalıştırılmaması üzerine gelen şikayetlerden dolayı harekete geçen ekipler dolmuş denetimlerinde bulundu. Muratbey Mahallesi Doğan Bursalıoğlu Caddesi üzerinde Özbey hattı taşımacılığı yapan bir dolmuşu durduran ekipler şoföre adeta ceza yağdırdı. Emniyet kemeri takmayan, ayakta yolcu taşıyan ve güzergah belgesi bulunmayan şoföre ekipler cezai işlem uyguladı.

YOLCULAR İNDİRİLDİ

İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı trafik ekipleri yolcuların güvenliğini tehlikeye atan dolmuş şoförlerine karşı adeta savaş açtı. Dolmuşları denetlemeye başlayan ekipler kurallara uymayanlara cezai işlem uyguluyor. Dün öğle saatlerinde bir dolmuşu durduran ekipler yolcuların güvenli seyahat etmediklerine kanaat getirdi. Yolcuları dolmuştan indiren ekipler sürücüye ise çeşitli kurallara uymadığı için ceza yazdı. Polisleri karşısında görünce adeta şoka giren dolmuş şoförü ise telefona sarılarak birilerini aradı. Şoför, “bana ne biçim araba veriyorsunuz” diyerek telefonun karşısındaki kişiye sitem ederken öte yandan şoförün ayakta yolcu aldığı ve emniyet kemeri takmadığı için de ceza yediği öğrenildi.

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.